Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Aki általános orvosira megy...

Aki általános orvosira megy az hány évet tanul mire mondjuk egy olyan háziorvos lehet, aki nyithat egy rendelőt?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 10. 15:12
 1/8 anonim ***** válasza:
kb 10 év
2013. ápr. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De addig miből él? Tegyük fel 30 éves lesz mire megkapja az engedélyt, akkor ha végez az 5 vagy 6 éves általános orvosi képzéssel, most nem tudom pontosan mennyi... akkor utána kaphat munkákat?
2013. ápr. 10. 15:18
 3/8 anonim válasza:
Háziorvos kihalásos alapon lesz az ember. Az nem olyan, mint az általános orvos. Egy sebész pl bemegy szinte bármelyik kórházba, helló itt vagyok, dolgoznék, kéne munka, felveszik. Háziorvos nem így leszel. Először is meg kell vásárolnod a betegeket... Borzasztó pénz kell hozzá. Inkább legyél belgyógyász például, dolgozz 10 évet kórházban, azalatt összeszedsz magadnak praxist és nyitsz egy magánrendelőt.
2013. ápr. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én a gyógyszerészetit jelöltem, mert kémiában tartom magam kiemelkedőnek, biológiával csak el-el vagyok. Csak nézegettem, hogy leehtséges orvosira is meglenne a pontom és elgondolkodtam, hogy ha általános orvosra jelentkeznék és végeznék mit lehet utána csinálni? Mert gyógyszerészetivel végez az ember jóesetben 5 év alatt aztán elmehet patikába, kutatónak, orvoslátogatónak stb.
2013. ápr. 10. 15:24
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség, hogy csak kihalásos alapon lehet valakiből házi orvos. Van ahol fillérekért dobálnak az emberhez egy praxist, csak menjen már oda... Na persze lehet, hogy nem a nagyvárosokban, hanem csak kisebb vidéki körzetekben, de akkor is.
2013. ápr. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Most nem azért, de szerintem ez egy fontos döntés most Neked, és egyáltalán ne azt mérlegeld, hogy patikus vagy háziorvos akarsz-e lenni! A kérdés az: orvos szeretnél lenni? Mert ahhoz nagy elhivatottság kell. Az egyetem nagyon húzós, ráadásul igen drága is. Csak akkor vágj bele, ha tényleg akarod! Ha ilyen orvoslátogatós-gyógyszertári patikus himihumi munkát szeretnél, felesleges orvosnak tanulnod!
2013. ápr. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6 évet tanulsz az orvosi egyetemen, és utána háziorvosnál 3 év a szakképzés, ekkor már dolgozol és kapsz fizetést is, csak mellette tanulod a szakmát, még nem vagy szakorvos. Ezután lehet praxisod.

A többi ágnak hosszabb a szakképzése, pl. ha jól tudom a szívsebészet 7 év, a sebész 6, a belgyógyász 5 (a 6 év egyetem után).

2013. ápr. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Háziorvos spec. 9 év alatt lesz az emberből, ha minden jól megy. Az egyetem után szakosodik, de szakosodás közben már dolgozik és kap fizetést. Csak éppenséggel baromi keveset.

A háziorvosi praxisjogot meg venni kell. Nagyobb városban akár 5 millió forintba is kerülhet egy praxis. Hogy ezt hogy szedi össze a 100 ezres fizetéséből? Sehogy.

Max. apuci a segge alá tolja a rendelőt.

Persze vannak helyek, ahol akár ingyen is adják a praxist...csak épp az ország legeldugottabb, legelmaradottab kis falvacskáiban. Ott, ahová senki nem akar menni.

2013. ápr. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!