Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha egy OKJ-s 4 hónapos tanfoly...

BoOy kérdése:

Ha egy OKJ-s 4 hónapos tanfolyamot elkezdek munkaügyi által, akkor ez év szeptemberében ha kitöröltetem magam a munkaügyi közpotnból, akkor egy nappali tagozatos állami támogatott képzésen részt vehetek e?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok. Tavaly érettségiztem le. Az év szeptemberében regisztráltam a munkaügyi központban. Szakmám nincs! Elhelyezkedni nem tudtam. Hallottam a tanfolyamokról a munkaügyibe, és nem tudom, hogy ha elkezdek egy tanfolyamom, akkor ha kitörlöm magam a munkaügyi központból, akkor elkezdhetek e nappali tagozaton letenni egy szakmát AMI ÁLLAMILAG TÁMOGATOTT(családi pótlék,diákigazolvány)

2013. ápr. 15. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Csak az első OKJ ingyenes. A második már fizetős
2013. ápr. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi a fenének regisztráltál? Miért nem vgay már okj nappalin,
2013. ápr. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Semmi összefüggés ebben a tekintetben. Attól hogy munkaügyi központon keresztül végzel el valamilyen tanfolyamot nem kizáró ok, hogy iskolarendszerű képzésben nappalin elvégezzél egy okj képzést 19 évesen vagy 20 évesen. Az már más kérdés, hogy a munkaügyi központ által támogatott képzésre ha bekerülsz (ott felvételi van, mert túljelentkezés van a képzésekre) nem sétálhatsz csak úgy ki amikor kezdődik a szeptemberi tanév. Tehát munkaügyis képzésbe akkor vágj bele ha végig is csinálod. Az előttem szólók rosszul tudják, semmi baj h regisztráltál mint álláskereső, ettől nem zártad ki magad abból, hogy beiratkozhass egy okj képzést nyújtó iskolába nappali tagozatra.
2013. ápr. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2 vagyok én csak azt nem értem,ohgy miért tétlenkedik otthon munkanélküliként mikor régen iskolapadban ülhetne érettségi után és szakmát tanulhatna.

Elfecsérelte az idejét

2013. ápr. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

3. válaszoló vagyok

Azt gondolom, hogy azt hitte a kérdező, hogy majd az érettségivel el tud helyezkedni, vagy ebben a munkaügyi központ majd segít. Azokkal a dolgokkal meg nem számolt, hogy ha nem megy tovább középiskola után sehova se tanulni, akkor se diákigazolvány a közlekedéshez, se családi pótlék nem jár utána. sokan tájékozatlanok, még a felnőttek között is hogy mit lehet kezdeni és mi célszerű egy friss érettségivel manapság. Biztosan ez az oka, de időközben rájött ő és gondolom a családja is, hogy ha tetszik ha nem akkor jár a legjobban ha beül egy iskolába szakmát szerezni, ha már felsőoktatásba nem akar tanulni.

2013. ápr. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!