Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt történelem irásbeli...

Emelt történelem irásbeli érettségire, elég ha megtanulom a szóbeli tételeket?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 17. 13:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen eredményt akarsz elérni. Én is megyek érettségizni, mert szakot váltok. Ma kezdek el tanulni. Úgy tervezem, h szépen haladok sorba a Száray féle könyvben, meg egy kis pluszt is hozzáolvasok + kikapcsolódásként töris dokufilmek :D mivel utolsó pillanatban fogok hozzá, nagyon rá kell állnom. Ja és még pár előző feladatsort megoldok hozzá. A forrásokat átnézegetem, aztán rem jól fog sikerülni, már alig emlékszem vmire...
2013. ápr. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen így van. Sajnos én is az utolsó pillanatba állok neki és sok az anyag :/
2013. ápr. 17. 16:31
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem elég, mert mások a kifejtős kérdések/tételek is, illetve a lexikai anyagban is felmerülhet olyan, ami nincs benne a szóbeliben. Utóbbi mindig jóval szűkebb, mert csak a tematikában megadott témakörökből kérdezhetnek, írásbelin viszont minden érettségin kérhető téma és ahhoz kapcsolódó lexika előjöhet.


Nyilván a szóbeli is sok témát lefed, tehát ha a témaköreit elég jól megtanulod, nem fogsz elhasalni az írásbelin, szerencsés feladatsor esetén akár nagyon jóra is meg tudod írni. De azért írásbelihez és szóbelihez is ajánlott valami külön felkészítő átnézése, az atlaszt pedig tanuld meg jól használni.

2013. ápr. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!