Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME MSc. Érdemes belevágni?

BME MSc. Érdemes belevágni?

Figyelt kérdés

Villamosmérnöki BSc-t végeztem a Kandón, most a kezdő fizetésem bruttó 230 ezer + cafetéria, beágyazott szoftverfejlesztéssel foglalkozok Budapesten. Nem mondom, hogy így is olyan sokat keresnék, de elgondolkodtam azon, hogy érdemes-e mestert csinálni. Jelenleg nem tudom, hogy BME-VIK-MSc mennyivel kereshetnék többet elsősorban, másodsorban segíthet-e az önálló mérnök után a senior mérnöki előrelépéshez.

Tudok középfokon angolul és németül szóban és írásban, valamint prezentálni.

De ha igazából csak az MSc cím számítana akkor kézenfekvőbb a Kandó msc. Vélemények?



2013. ápr. 17. 21:33
 1/3 anonim válasza:
53%
Sok mindentől függ. Személyes példám okán mindenképp javasolnám, hogy ha nincsenek komoly tudományos ambícióid, akkor a BSc után hagyj ki 1-2 évet és koncentrálj a munkádra, onnan tanulj és fejlődj. Felejtsd el kis időre a zárthelyiket, a katalógust és többi marhaságot. Aranyat fog érni az, hogy nem 25, hanem 22 évesen kezdtél dolgozni, helyből 3 év előnyben leszel a szakmai tapasztalattal és a beilleszkedéssel. Ezt semmilyen (pláne nem hazai) MSc fokozat nem ellensúlyozza a munkaerőpiacon. Ráérsz később folytatni az MSc-t levelezőn, bár valószínűleg magad is rá fogsz jönni, hogy a szakmai tapasztalat mellett inkább csak dísznek lesz jó, túl nagy jelentősége nem lesz.
2013. ápr. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
53%

Milyen programnyelveket ismersz?Miket használtok?

Csak érdekel.


Amúgy még ne végezz MSc-t dolgozz,szakmai tapasztalat sokkal de sokkal többet ér hidd el.

2013. ápr. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
C, VHDL/Verilog, Dash-shellscript, Python3, Java, Sysml...
2013. ápr. 29. 23:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!