Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lenne még esélyem főiskolára...

Lenne még esélyem főiskolára menni?

Figyelt kérdés
Gimnázium után Okj tanfolyamon voltam, majd egy másik szakot végeztem el. De sajnos most lettem elég érett ahhoz, hogy belássam ezzel nem fogok sokat elérni az életben. Nagyon bánom, hogy nem egyből gimi után mentem főiskolára és érdekelne, hogy egylátalán hány éves korig lehet jelentkezni valahova, valamit hogy kell? Sajnos semmit de semmit nem tudok erről az egész dologról, sosem érdekelt egészen mostanáig. Legfőképpen média érdekelne.. Hogy kezdhetnék bele ebbe az egészbe? Vagy már késő? 21 éves vagyok. köszönöm előre is :)
2013. ápr. 19. 11:18
 1/6 A kérdező kommentje:
3-as átlag az érettségim + okj + ecdl. nyelvizsgát akármikor meg tudnám csinálni... Nem tudom mik kellenek, mint említettem még egy percig sem gondolkoztam főiskolán eddig. Ha akkor érdekelt volna így sokkal jobbra tudtam volna összehozni, de nagyon lusta voltam és hülye, hogy nem foglalkoztam a jövőmmel...
2013. ápr. 19. 11:20
 2/6 anonim ***** válasza:

3-as átlaggal max. költségtérítésesre vesznek fel.

Jobb ha elkezdesz dolgozni és spórolni a tanulmányaidra.

2013. ápr. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
ez elég szívás..
2013. ápr. 19. 11:39
 4/6 anonim ***** válasza:
szia! én 22 évesen jelentkeztem most először egyetemre. igaz, én 4 évig dolgoztam, gyűjtenem kellett pénzt. most jelentkeztem emelt érettségire, meg egy ismétlő érettségire, hogy jobbak legyenek a pontjaim. mindent csak akarni kell, ha összekapod magad és újra leérettségizel 1-2 tárgyból, akkor minden ok lesz. én nem bánom, hogy érettebb fejjel esek majd be a felsőoktatásba, tényleg nem lébecolni szeretnék, ha már ennyit szenvedtem érte. és persze dolgoztam olyan helyeken, ahol sohatöbbé nem akarok.
2013. ápr. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát ha komolyan gondolod a jelentkezést, akkor csináld meg a nyelvvizsgát, ha olyan OKJ-d van ami kapcsolódik a médiás alapképzéshez, akkor arra is kapsz felvételinél pluszpontot. Egyébként médiára kb. lehetetlen ingyenesre bekerülni, mivel ugye a maximum felvételi pontszám 500 és a médiánál kb. 470 pont kell minimum,h ingyen tanulhass. A fizetős pedig nem hiszem,h túl olcsó lenne... Amúgy sztem a médiával sok mindenre nem mennél, az csak olyanoknak jön be, akiknek van ismertsége és bejuttatják vhová. Nemtom neked van-e, de ha lenne akkor sztem diploma nélkül is betudnának nyomni vhová.
2013. ápr. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szép országban élünk.
2013. ápr. 19. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!