Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes elmenni főiskolára...

Érdemes elmenni főiskolára vagy egyetemre?

Figyelt kérdés

2 év múlva(13.-ban) végzek egy érettségivel és egy nyelvvizsgával (középfokú) angolból. Remélem sikerül, mert a terveimben ezek szerepelnek. Emelt szintű érettségit szeretnék informatikából és angolból.

Az a kérdésem, hogy érdemes-e fősulira mennem? (egyik tanárunk suliból mondta, hogy felesleges, de nem tudom.. )Ha igen hová és mit tanuljak?

Ha lehet Veszprém megyéből írjatok sulit, mert nem szeretnék koleszos lenni :S Még Székesfehérvár és környéke is jó, de messzebb ha lehet ne legyen :/

Ha muszáj mennem fősulira, akkor informatika vagy angol irányában szeretnék tovább tanulni.

Ha nem megyek fősulira akkor egy testtetováló tanfolyamot szeretnék elvégezni. Szerintetek? :)

18/L



2013. ápr. 19. 14:48
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Egyáltalán nem muszáj, azt csináld amit szeretsz. Ha jól rajzolsz és a tetoválások érdekelnek akkor vágj bele abba.

Ha nem jön be, bármikor elmehetsz fősulira, vagy fordítva.


Főiskola jó dolog, sokat tudsz tanulni, de ha "muszáj"-ból mész akkor kínszenvedés lesz az egész, hiába vettek fel +200 ponttal mint a ponthatár.

Trust me, progterv szakon képtelen voltam teljesíteni a tárgyaimat(sok matek, +magolós tárgyak, prog része könnyű az elején), pedig 80% emeltem lett infóból. (emelt matek többet ért volna)

Persze sikeres diploma info területen biztos, jól fizető állást jelent, de ehhez tanulni kell szorgalmasan, folyamatosan 3 évig.

2013. ápr. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ :D

Informatika érdekel, szóval azt szerintem szívesen csinálnám. Hát a matekkal vannak bajok, 3-as vagyok belőle és ezek pedig semmi a fősulihoz képest.

2013. ápr. 19. 20:05
 3/9 SzilKa ***** válasza:

A rajzzal hogy allsz? Mert ha nem vagy kiemelkedo tehetseg belole, akkor nem sok ertelme van a tetovalo tanfolyamnak.


Egy tetovalo

2013. ápr. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%

Matekot vagy most szeresd meg akkor.

Matekmindenkinek.hu ez egy hasznos oldal, ennek a segítségével jutottal el végülis egytemre, bár nem húztam sokáig, 3 órás előadás az elvont matekról és a számítógép architektúrákról nállam kiverte a bisztosítékot. :D

2013. ápr. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Rajzolni szeretek és tudok is :D

Van kézügyességem benne :)


Matekot hát akkor muszáj lesz. Csak egy kettes legyen meg :D

2013. ápr. 19. 21:50
 6/9 anonim ***** válasza:
39%

Legjobb lenne pályaválasztási tanácsadóhoz menned, aki felméri a valós képességedet, és tájékoztat arról, hogy jelenleg milyenek a lehetőségek és az esélyek.


Ha matekból csak a kettesért hajtasz, akkor nem vagy túl motivált ahhoz, hogy diplomát szerezz és azzal tudj is kezdeni valamit.

A tetováló tanfolyam szerintem jó ötlet, de oda is nagyon sok kitartás, szorgalom és tehetség kell.

Bármit is választasz, csináld szívvel-lélekkel, és persze azzal a hittel, kitartással, hogy ebből nemcsak hogy lesz valami, de boldog, és kiteljesedett életed része lehet. Gondolj arra, hogy egy rendes ember milyen sok időt tölt munkával, nem mindegy, mit választunk, ill. mi adódik.

2013. ápr. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ebben igazad van, de nem akarok fősulira menni, szüleim mondják, hogy menjek. De ki tudja mi lesz majd ha odakerülök.

Hát a tetováló tanfolyamért nagyon odavagyok, igaz nem olcsó, de szeretném megcsinálni :D

Szerintem tehetségem is van hozzá, sokan mondták már, hogy szépen rajzolok és ha nem így lenne nem lennék rajzból sem 5ös már 11 éven keresztül :D

Ha szeretek valamit csinálni van kitartásom is. :)

Köszönöm a válaszokat :D

2013. ápr. 21. 14:24
 8/9 SzilKa ***** válasza:

A tattooin es a cosmelec tetovalo tanfolyamaihoz ne fuzz nagy renenyeket... Rengeteg penzert oktatjak a semmit, nevesincs oktatokkal.


Ha valoban tehetseges vagy a rajzhoz es megvan a megfelelo latasmodod, akkor rendes szalonba talan felvesznek tanoncnak, de otz is elkernek par szazezret. Plusz egy normalis felszereles meg tovabbi par szazezer. Aztan beletelik 2-3 evbe, kitartasba es szorgalomba, mire rendesen penzt is tudsz vele keresni (ha tudsz nyelveket, kulfoldon mar elobb is, de ahhoz is kell minimalis gyakorlat).


Szoval nem konnyu palya es kell nemi penz az elindulashoz is. Csak akkor erdemes belevagni, ha van ra eselyed, hoy befuss vele. Ehhez keves a rajz otos, tobb kell, rajzszakkorok, stb.


Egy tetovalo

2013. ápr. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Hát rajzszakkörre is járnék, de nincsen a sulinkban :(

Rajzversenyeken is nyertem már :D

Nagyon szeretnék tetováló lenni, szóval ha valaki nagyon akar valamit, hisz benne és tehetsége is van hozzá, nagy eséllyel sikerülhet is, nem? :)

2013. ápr. 21. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!