Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdaságinformatika szakon...

Gazdaságinformatika szakon megleszek halva szinte nulla info tudással?

Figyelt kérdés

Miskolci egyetemet jelöltem meg.. remélem felvesznek.

Leginkább azért jelöltem meg ezt a szakot. mert ennek még van némi köze a gazdaságtanhoz. és van állami hely.

de infot sose tanultam komolyabban.


2013. ápr. 25. 17:27
 1/1 anonim ***** válasza:

Én azt SZTE-n vagyok proginfón, de van pár ismerősöm gazdinfón. Elég sok velük a közös óra, mert ők ugyan úgy tanulnak programozni mint mi. Csak nálunk picit több a matek, de náluk helyette van pár gazdaságis tárgy.


A nulla infó tudással kemény lesz. Nem kicsit. Ajánlom, hogy kezdj el otthon minimum programozni (mondjuk C nyelven, az viszonylag könnyű). Csak, hogy azért a programozós logika meglegyen szeptemberre.

Meg persze az elmélet...nem tudom, hogy Miskolcon van-e (biztos van, csak lehet más néven) Számítógép architektúra. Az elég tömény elmélet, bár azzal majdnem mindenki szív.

A lényeg, hogy az informatikát ne úgy képzeld el mint középiskolában (amikor töménytelen mennyiségben oldottátok meg a word és excel feladatokat). Pont az a rész a felesleg, mert érettségi után nem fogsz vele találkozni (ha gazdinfóra mész).

2013. ápr. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!