Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » S. O. S! Ilyenkor mit lehet...

S. O. S! Ilyenkor mit lehet tenni? Van megoldás?

Figyelt kérdés

Nagyon elrontottam mindent (tényleg nem szándékosan, nem vagyok a magam ellensége). Annyit kérek, hogy olvassátok végig:

Másfél éve súlyos depresszióm lett. Ez azért, mert sem az előző sulimban sem pedig otthon nem voltak jók a helyzetek és a kapcsolatok. Pánikrohamok, szociális fóbia, öngyilkossági kísérletek, rászoktam a nyugtatókra, sokszor kiütöttem magamat vele, hegek vannak a csuklómon, a combomon és a nyakamon. Erre nem vagyok büszke, és hogy is mondjam, nem akartam de ami körülöttem volt.. Szóval ez lett az eredménye. Apámhoz költöztem (ugyanis ebben az egészben anyám keze bőven benne volt), magántanuló lettem 8.ban és meg is buktam, ami mondjuk nyilvánvaló volt. Most idén bejárós vagyok, viszont most is mindenből bukásra állok. Emiatt a múltam miatt (ami részben még most is tart) elítélnek és máshogy néznek rám. Anyám is ugyanúgy jelen van még az életemben és ugyanúgy bánik velem, mint eddig. Nem mondhatom, hogy csak ennek a hibája, ami történt, mert rajtam is múlott, de nem megy a tanulás. Hiába ülök a könyvek felett és hajtok, egyszerűen kiesik és nem érek el semmit. Most is meg fogok bukni, már hiába hajtok még jobban. Nagyon nagyon nagyon elb@sztam mindent (bocs a kifejezésért) és nem látom a kiutat. Apám is hiába erőlteti, és próbál meggyőzni, hogy többet tanuljak és szedjem össze magam, nem megy. Nyugtatóval járok a suliba, ami igencsak elnyom, de ha nem szedem be, pánikrohamot kapok, gyengébb gyógyszer meg annyira nem használ.

Szóval tudom, hogy az én hibám nem próbálom másra fogni. A kérdés csak annyi: mihez kezdjek? Menjek felnőttsuliba bepótolni majd? Vagy járjak be jövőre is, és hallgassam, hogy "2x bukott a pszichopata"?


Bocsánat a hosszú szövegért, de nagyon kétségbe vagyok esve..


Köszönöm!


2013. ápr. 29. 17:03
 1/4 anonim ***** válasza:

orvostól kapod a gyógyszereket?

ő mit mond?


nem tudnál lejönni a gyógyszerekről?

2013. ápr. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Pszichiátertől kapom. Amióta járok azon vagyunk, hogy jobb legyen, de valahogy menthetetlen vagyok. Ettől is nagyon félek, hogy nem tudok kilábalni belőle. Annyira nem állunk jól, hogy magán pszichológushoz járjunk terápiára, pedig mindenki ezt javasolja. Gyógyszer nélkül nem tudok nyugodt lenni, sírok, félek, bepánikolok..:/
2013. ápr. 29. 18:54
 3/4 anonim ***** válasza:

menthetetlen vagyok.


ilyen nincs. biztos, hogy nem vagy menthetetlen.


arra sikerült rájönni, hogy mitől, milyen helyzetekben pánikolsz be?


A vagdosáskor mit éreztél?

2013. ápr. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Attól is bepánikolok ha valaki rám néz, vagy megérint, vagy órán kérdeznek valamit, vagy csak csupán megijedek valamitől.


Amikor vagdosok, olyankor olyat érzek, mintha már csak ez lenne a megoldás és reménykedek benne, hogy súlyos sérülést okozok, kórházba kerülök. Olyan, mintha el akarnák tűnni a világból olyankor.

2013. ápr. 29. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!