Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE-IK programtervezőknek...

Martin255 kérdése:

ELTE-IK programtervezőknek szánnám a kérdésemet. Miket érdemes átnézni esetleg nyári szünetben jelentkezés előtt?

Figyelt kérdés

Ide adtam be a jelentkezésemet, és sok helyen olvastam / mondták, hogy baromi nehéz meg a matek meg ilyesmi...

Érdemes lenne előtte (mondjuk a nyári szünetben) ismerkedni egy-két programozási nyelvvel? C++-ból alapszinten pár dolgot tudok, nem olyan rég tanulgattam. Igazából tetszett, meg is értettem a dolgokat. Nem vagyok számítógép analfabéta, csak ha tudnátok mondani pár dolgot, amit érdemes lenne átnézni.


Matek faktra is jártam, 5-ös voltam belőle, deriválás, integrálás ment igazából... Ha tudtok valamit mondani a matekról, örülnék neki :)


Azért kérdezem, mert ha felesleges előtte ilyenekkel elkezdeni, akkor nem fogok bele.


Köszi.



2013. máj. 7. 20:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem fölösleges, mindent az alapoktól kezdenek, ha meg matek faktos voltál, akkor eleve nagy előnnyel indulsz (sokan jönnek alap matekkal, úgy azért nehéz bekapcsolódni, mert jóval nagyobb a tempó).

Inkább arra koncentrálj majd, hogy az elejétől kezdve és folyamatosan tanulj, akkor nem érhetnek meglepetések és simán elvégzed.

A rengeteg bukás nem azért van, mert annyira nehéz lenne a szak, hanem mert sok a nem idevaló ember.

2013. máj. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.


Szorgalmammal általában nem szokott gond lenni, meg úgy érdekel is maga a szak. Most érettségiztem matekból középszinten, úgy néz ki, hogy 95% felettire sikerült. Tavaly infóból 100%-osat írtam középszinten, bár az Officenak nem sok köze van az informatikához...


És kötelező felvenni valamilyen idegennyelvet? Mert én nem láttam a tantervben... És az angol felsőfokú elég lesz ide? Tudom, hogy az egész szakterület az angolra alapszik, ne is erőlködjek egy német középszinttel?

2013. máj. 7. 20:50
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs kötelező idegen nyelv, felső angol pedig tökéletes.

Német meglehetősen fölösleges szerintem.

2013. máj. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

C++ programozás nem árt, az alapok kb. a mutatókig (az már nem kell). Szóval változók, ciklusok, elágazások, tömbök, vektorok, és alapvető algoritmusok lekódolása.

Az első két félévben főleg ennyi lesz programozásból.


Matekra meg úgysem tudsz mit tanulni, mert más lesz, mint a középsulis anyag. Pontosabban van, ami ugyanaz, de az is sokkal mélyebben.

Deriválás-integrálás 3-4 félévben jön elő.

2013. máj. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is ugyan ebben a cipőben fogok járni. Ugyan úgy matek-infó középszinten fogok majd érettségizni, mint te és angol felsőfokú nyelvvizsgával fogok jelentkezni programtervező infósnak. Még van egy évem. Az érettségi eredményben kb. én is arra fogok számítani mint te. Remélem, hogy sikerül bejutnom, mert lesz még ajánlásom is.


Én is az előző hozzászólásokat tartom jó ötletnek. Két dolog fontos, az egyik, hogy nagyon érdekeljen a dolog, a matek és az infó illetve, hogy folyamatosan haladj és tanulj.


Nyáron pedig szerintem is nézegess bele a dolgokba, és olvass programozási fórumokat.


Sok sikert! :D


UI: nincs nehéz tananyag, csak lusta tanuló! :D

2013. máj. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Ha akarsz életet ne gyere ide itt olyan töménytelen szívás megy hogy az nem igaz csak annyit mondok neked 550 emberből 20 végzi el 3 év alatt és sajnos a közösség is egy nagy 0 ELTE-IK-n.
2013. máj. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Ha akarsz életet ne gyere ide itt olyan töménytelen szívás megy hogy az nem igaz csak annyit mondok neked 550 emberből 20 végzi el 3 év alatt"

Ennek nem az egyetemhez van köze, hanem az ide jelentkezők totális alkalmatlanságán és beleszarásán. Ha picit is foglalkozik vele az ember egyáltalán nem nehéz elvégezni, ha meg normálisan, akkor jó jegyeket szerezni sem.

"és sajnos a közösség is egy nagy 0 ELTE-IK-n."

Ez meg szintén csak az embereken múlik, de jobb esetben az ember tanulni megy egyetemre, nem bulizni.

2013. máj. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen, több helyen olvastam már ezt, hogy mekkora "szivatás" megy, meg ilyesmi... Most mondhatnám, hogy a kari élet nem annyira izgat, mivel egyáltalán nem vagyok az a nagy bulizós fajta. Plusz, én tanulni szeretnék az ELTE-n, nem bulizni meg piálni a nap 24 órájában. :)
2013. máj. 25. 12:06
 9/9 Piert ***** válasza:
A kedves ötös kommentelő, nyilván azon 530 emberhez tartozik akik nem végezték el. Amúgy meg a számok ennél jóval jobbak. Tény, hogy nehéz a szak, de ha odateszed magad teljesíthető. Itt nem pofára adják a diplomát, de cserébe olyan tudást kapsz, ami biztos alap lesz az életben. Tanulni meg szerintem nem igazán érdemes főleg a progot, mert csak bekavar, ugyanis az első évben meg van szabva, hogyan kell programoznod és ha már van egy stílusod, nehéz átszokni( arról nem is beszélve, hogy az, aki úgy jön ide, hogy tud programozni, hajlamos félvállról venni a tárgyakat, ami simán vezethez bukáshoz). Ha esetleg volna még kérdésed, írj ide, vagy keress meg :) És várunk szeretettel mifelénk( ahol nem egészen nulla a szociális élet)
2014. febr. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!