CEU Doktorilehetőségek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a CEU-ról nagyon pozitívak a vélemények, de konkrétan van itt valaki aki nem mestert, hanem doktorit csinált ott? Mi szól a doktori mellett? Ha van már mesterem, elmehetnék ott egy újabb mesterre, ennek van értelme?

2013. máj. 11. 11:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Mehetsz mesterre is, de nyilván egy CEU-s doktori mindent visz. Barátaim végeztek ott, mind egytől egyig elismert emberek, leginkább kutatók, és diploma után én is oda szándékozok menni PhD-ra.
2013. máj. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod. :) Azt megkérdezhetem, hogy hogy kell értelmezni ami a honlapjukon szerepel, hogy 3-6 év a doktori? Hogy maximum 6 év alatt végezni kell, viszont előbb is mehet?

Illetve, van valami infód arról, hogy mennyibe került 1 év a phd-n?

2013. máj. 11. 12:35
 3/5 anonim ***** válasza:
Csak annyit tudok, hogy nagyon drága egy félév, viszont különféle ösztöndíjakat lehet szerezni, és akkor tandíjmentességet kap az illető, a diplomád minősítését nézik a felvételinél, pontot kapsz olyanokért hha esetleg publikáltál valahol stb. Egy barátom 1 éves mesterképzést végzett el pár éve, azt hiszem ember jogi területen, nem kellett tandíjat fizetnie, de summa cum laude-s jogi diplomát szerzett előtte, külföldön tanult részképzésben félévet, plusz publikált különféle szaklapoknál. Így egy fillért sem kellett fizetnie a képzésért. Doktorinál is hasonló lehet a helyzet. Szerintem a legjobb ha utánaérdeklődsz a CEU-n, mert annyira ebben én jártas még nem vagyok, nekem csak akkor lesz aktuális ha befejeztem a jogot :)
2013. máj. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget. Ment a zöld kéz :)
2013. máj. 11. 14:25
 5/5 anonim ***** válasza:

Tud valaki valamit az MSC IT management és az applied mathematics képzésről?

Én ELTE proginf BSC után mennék 4 éves szakmai tapasztalattal erős angollal.

2014. aug. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!