Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vajon a jelentkezési sorrendet...

Vajon a jelentkezési sorrendet hogyan változtassam meg? Pluszban, segítene valaki a dolgok megértésében?

Figyelt kérdés

Megszeretném majd változtatni a jelentkezési sorrendemet, viszont nem tudom hogyan. Első helyre régészetet írtam be a ELTEn, de érzem, hogy az érettségi eredményeim nem épp a legjobbak lettek, pedig oda elég sok pont kell, arról nem is beszélve, hogy kb. 40 embert vesznek fel max. Abban biztos vagyok, hogy a földrajz szakot előkelőbb helyre akarom helyezni, mert az elmúlt hetekben kicsit kutakodtam és egyre jobban megtetszett. Gondoltam rá, hogy inkább azt írom be első helyre, mert biztosabb, hogy felvesznek.


Na, de itt van a probléma, mert ennek a pontját felvételinek nem igazán értem. Elméletileg nem tudják, hogy hányadiknak írták be az adott szakot. Gondolom a felvételi végén felállítanak egy sorrendet a pontszámok alapján és ilyenkor nem számít, hogy ki hányadiknak írta be a szakot? És mi a helyzet azzal, hogy azok, akik nem első helyre írták be a szakot, azokat máshová felveszik és ezért megüresedik a helyük? Az ilyenek helyére előrébb hozzák a többieket vagy nem?



2013. máj. 13. 14:07
 1/2 anonim ***** válasza:

A sorrend - sok tévhittel ellentétben - úgy nem számít, ahogy Te gondolod. Tehát nem fognak nagyobb eséllyel felvenni földrajz szakra, csak mert első helyre jelölted be. Viszont arról sem illik megfeledkezni, hogy összesen csak 1 helyre juthatsz be, tehát ha Te most előre hozod a földrajzod, közben meg elég pontod lett volna a régészetre, akkor is földrajzra mész. A sorrendet szimpátia alapján célszerű felállítani, valamint ugye az is számít, hogy az elmúlt évek statisztikái alapján melyikre kellhet több pont.

A ponthatárt az ÖSSZES jelentkező eredménye és pontszáma alapján határozzák meg. Ott meghúznak egy határt, hogy akkor 360 pont, ha neked van 360 pontod, akkor benn vagy. Ha 3. helyre jelölted be, és az első kettőről lecsúsztál, akkor is benn vagy. Ha viszont mind a 3-ra van elég pontod ,akkor értelemszerűen a legelsőre vesznek fel.

2013. máj. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :D
2013. máj. 13. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!