Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tanulhatok egyszerűen...

J.Szandra kérdése:

Hogyan tanulhatok egyszerűen és hatékonyan is? :o

Figyelt kérdés

2013. máj. 13. 17:59
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Ne tanulj
2013. máj. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Összefüggéseket, logikát keress a szövegben, kösd valamihez.

Vázlatold ki, rajzolj mellé, készíts ábrákat.

Ne térj vissza rá hatvanszor, csak mondjuk háromszor.


Amit ma átnézel mondjuk kétszer, holnap nézd át még kétszer. Nekem bevált a másnapi "utánrögzítés".


Kicsi adagokban tanulj. 10-20-max. 30 perc tanulás - kis gépezés, evés, ivás stb - megint tanulás. De a szüneteket ne húzd el, önuralom, és figyelj rá.


Ne görcsölj, ne parázz rá.


Óra után aznap még fusd át, egyszer olvasd el, hétvégén is egyszer, így számonkérés előtt már szinte tudod, pedig alig foglalkoztál vele.

2013. máj. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1. válaszolónak: lehet hogy van akinek ez a megoldás, DE nálam nem igazán !!!!!! 7.-es vagyok úgy gondolom nagyon sokat számít az évvége...

2. válaszolónak: köszönöm a segítséget! Az az igazság hogy az a baj velem hogy én egy húzomban tanulok, tehát nem tartok szünetet...

Miért?? mert nekem így van megszokva és én ezt nehezen tudom elhagyni de tudom hogy ez egy h*lye szokás!!!

DE MAJD PRÓBÁLOK EZEN VÁLTOZTATNI!!

2013. máj. 13. 20:31
 4/6 anonim válasza:

Szia. Én is 7-es vagyok.

Nekem is mindig ezt a pici szünetet ajánlják, de nekem nem használ. Mert mi történik? Elkezdek tanulni, tudom hogy mindjárt eltelik az a 20-30 perc és picit gépezhetek. És csak összecsapok mindent gyorsan amivel semmire nem megyek ugye, oké, eltelik és nekiállok gépezni, vagy tévézni, és valami leköt valami érdekesebb (pl. facebook igazán semmire nem jó, de érdekel) tehát a 10-15 perc szünetből lesz egy óra legalább utána elkezdek újra tanulni miután nagy nehezen rászántam magam. De nem érdekel, unom és inkább valami mást csinálnék. Nekem mindig ez van, nem is alkalmazom, hanem, leülök szépen (mivel laptopom van) átviszem a gépet a másik szobába, hogy ne lássam és ne "csalogasson" vagy elrakom úgy hogy ne lássam. Ha olyan feladat van, amihez internet kell a végére hagyom és azt kitöltöm az internet segítségével. És utána bepakolok és kész. Ennyi, nem szünetelek nem vonja el semmi a figyelmem. Persze, ehhez az is kell hogy becsukom a szobám ajtaját, mindent előkészítek ami kelleni fog és akkor nem kell mászkálnom, keresgélnem. Előtte iszok, elmegyek wc-re és szellőztetek. És nincs semmi ami zavarna. Aztán azt már neked kell eldönteni, hogy milyen technikát alkalmazol pl. aznapit írod meg, vagy a következőre tanulsz vagy inkább vegyesen(én ezt ajánlom). És ami nekem sokat segít nézz időnként ismeretterjesztőket pl Discovery és ehhez hasonló műsorok, és a tananyagot tudod sokszor mihez kapcsolni, valami kis érdekesség ami segít megérteni. Ha mész egyedül valahova akkor nézd a környezeted, a növényeket, a fákat ilyeneket. Persze ezek inkább tanulós tantárgyakhoz jó (pl. biológia, történelem, földrajz kémiához és fizikához nem nagyon) A matekot, nyelvtant, angolt, kémiát, fizikát esetleg irodalmat(bár az nálunk nagyon laza, nem tudom nálatok milyen a számonkérés stb...) azokat meg kénytelen vagy megtanulni szabályok alapján. A szódolgozatokkal és versekkel lehet a legtöbb potya jegyet kapni. Kitartás!!

2013. máj. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!:)

Már legalább valahogyan tudok tanulni!!

Köszönöm!:))

2013. máj. 21. 16:46
 6/6 anonim ***** válasza:
Állj neki és tanulj, ennyi a titok. Mindenkinek más módszer használ, neked kell kitapasztalnod, hogy neked melyik módszer jön be.
2013. aug. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!