Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért csak orvosira, gyógyszer...

Miért csak orvosira, gyógyszerészetire, állatorvosira kötelező a két emelt? Ez hol igazságos?

Figyelt kérdés
Vannak más nehéz szakok is, és a közgazdasági szakok még csak emeltet sem követelnek meg. Miért van az, hogy ezekre a diáknak meg kell szenvednie, hogy bejusson? Ráadásul ha nem sikerül milliókat kell évente perkálni? Egy közgazdasági vagy bármilyen más szak esetében miért juthat be a legbutább is? Miért csak 100-200ezret kell fizetni... Értem, hogy az orvosi meg gyógyszerészeti de nehéz, de akkor is... Miért nincs egységes rendszer? Ez teljesen igazságtalan azokkal szemben, akik ilyen pályára készülnek. Mások meg bekerülhetnek 2-es meg 3-as érettségikkel....
2013. máj. 14. 22:42
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
A választ nem tudom, de logikusnak tűnik, ezek nagyon nehéz szakok. Aki orvosira akar járni, annak meg kell tudnia csinálni két emeltet, hiszen a követelmény is jóval nagyobb lesz. Aki nem tudja ezt vállalni, szerintem nem is való ezekre a szakokra.
2013. máj. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Akkor akik eddig oda kerültek egy emelttel nem oda valóak... ? Nem is értem. A jogászt, az építészt, az összes mérnökit halálosan nehéznek tartják és egyikre sem kötelező emelt. Bárki belibeghet oda közép törivel vagy közép matekkal..
2013. máj. 14. 22:52
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Hát libegjen, akinek ahhoz van kedve, nem?
2013. máj. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
86%
Azért gondolom tartani akarják a szintet. Mindenféle komolytalan fiatal ne jusson be oda. Csak a végtelenül szorgalmas, a tanulásnak, tudásnak alázatos egyén.
2013. máj. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy 2 emelt kell, nem lett a bejutás nehezebb a korábbi évekhez képest, hiszen minden más jelentkező is 2 emeltet ír, és velük versenyzel a bejutásért.


Ugyanakkor abban igazad van, hogy gáz az, hogy sok szakon még emelt sem kell, már 2005-ben a kétszintű érettségi bevezetésekor úgy kellett volna kezdeni, hogy emelt szintű kelljen a felsőoktatásba való bejutáshoz, csak nyilván ez ütközött az intézmények érdekeivel.


Másrészt azt is nézd, hogy ezek azok a szakok, amelyekkel szinte biztos az elhelyezkedésed, még akkor is ha nincsenek kapcsolataid és nem menedzseled magad ügyesen, egy közgazdásznak viszont ezek a dolgok kellhetnek. Harmadrészt pedig sokkal többe kerülnek ezek a képzések a többinél, tehát igaz, hogy nehéz bekerülni, de az állam jóval többet költ rád, ha elvégzed, mint egy közgazdászra.

2013. máj. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként elég sok orvos és gyógyszerész hallgatót ismerek, és ugyan előtte nehéznek érezték a bekerülést, de ma már azt mondják, hogy az semmi egy átlagos vizsgaidőszakukhoz képest.
2013. máj. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve, hogy van aki így sem bírja a tanulást, és kipotyog, tehát hiába került be, az még nem garancia, hogy el is tudja végezni.
2013. máj. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Én ezt tökéletes értem, hogy nagyon nagyon nehéz. De én szinte még azoktól is ezt hallom, akik ilyen szakokon tanulnak, amit ma tucat szaknak neveznek. A mérnökiekre ugyan ez igaz. Csak azt hallja az ember, hogy húúúúúúúú... Minimum 2 év csúszás mire elvégzi az ember, aztán 240 ponttal bejuthat valaki közép matekkal....
2013. máj. 14. 23:08
 9/31 anonim válasza:
100%

Sehol.


Tanulás nélkül röhögve megyek a BME -re közép matek és közép infó duplázással, meg egy angol nyelvvizsgával.. Többi érettségire egyetlen betűt nem tanultam.

2013. máj. 15. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
69%

Aki egy emelt biosszal/kémiával/fizikával nem bírkózik meg, ne menjen orvosira. Senkinek semmi szüksége rá, hogy a lába helyett a fülét amputálják. Amiket emeltre megtanulsz, olyan szinten az alapjai csak, hogy természetesnek kell lennie, hogy azt az odakerülő egyén már tudja.

Nővérem (még a kétszintes érettségi előtt) egész gimnáziumot szín 5-össel végezte, minden egyes tantárgyból, orvosira készült, betéve tudta az anyagot, de konkrétan a SOTE felvételi vizsgáján az elsőévesek tananyagát kérdezték, amire ő meglepő módon nem volt felkészülve, így nem vették fel. Attól még, hogy valaki a két emeltes rendszer előtt jutott be, közel sem jelenti azt, hogy könnyebb dolga volt akár egy kicsivel is.

Másik dolog pedig, hogy nem véletlen híres Magyarország az orvoshallgatók kiválóságáról..

2013. máj. 15. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!