Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha 12. elején előrehozott...

Ha 12. elején előrehozott emelt érettségit teszek, azt 12. év végén tudom javítani?

Figyelt kérdés
2009. okt. 5. 21:26
 1/6 anonim ***** válasza:
én úgy tudom, h legközelebb csak egy év múlva tudod javítani, viszont ha közepet teszel ősszel, májusban csinálhatsz belőle szint emelőt. 17/L
2009. okt. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jól tudja az első válaszoló, ha emelten érettségizel most, akkor nem javíthatsz májusban emelten, viszont ha most közép szinten csinálod, májusban tehetsz emelt szintűt (de közepet újra, májusban nem).
2009. okt. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És ha 11. év végén írom meg az előrehozott emeltet, akkor 12. végén tudom javítani?
2009. okt. 6. 15:43
 4/6 anonim ***** válasza:

Minek akarsz te mindenáron kétszer érettségizni? Főleg emeltet 11. év végén? Nem azt mondom, hogy ne, te tudod. Bár nem mindegy melyik tantárgy. Történelmet szerintem felejtsd el előrehozott emelten pláne 11. év végén. A nyelv az más. Ha nagyon jól megy akkor hajrá.


Ám nem tudom miért ne lehetne májusba javítani amit elcseszett októberben?

Én májusba emelt töriztem nem sikerült olyan jól, most októberbe megyek megint ismétlő törit. Bár lehet ez más nem tudom. Iskoládba kérdezd meg ott jobban tudják.

2009. okt. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
az első válaszoló tudja jól. Emelt érettségit csak akkor lehet javitani ha már nem vagy az iskola tanulója. Tehát 12. után egy évvel. Nekem egy haverom pont igy járt. Elment 11.ben emeltezni, mondván, hogy gyakorlás, majd 12.ben készül igazán komolyan és javít. Amikor jelentkezni kellett az érettségire 12.-oban, akkor tudta meg , hogy nem javithat. Emiatt ugrott egy évre, mivel a semmilyen emeltszintje miatt fel se vették:(
2009. okt. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Közepet mehetsz, meg érdemes is menni mondjuk 11. évvégén, vagy 12 októberében, majd emeltet májusba. Lesz rutinod, tapasztalatod, hogy mégis milyen egy érettségi. Jobb úgy emeltre menni, hogy már van róla sejtésed. + így jobban is feltudsz készülni, mert kétszer tanulod szinte ugyan azt. Ezért az emelt jobban fog már menni. Ám vannak előző évi érettségi feladatok, meg feladatgyűjtemények, használd ki ezeket. Te is megtudod csinálni azt, hogy megcsinálsz egyet önállóan. Méred az időd stb. Te, vagy a tanárod meg kijavítja...
2009. okt. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!