Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A felvi.hun a pontszámító...

A felvi.hun a pontszámító kalkulátor jól számolja a pontokat?

Figyelt kérdés

2013. máj. 31. 22:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tavaly jól számolta ki. Gondolom ez azóta se változott.
2013. máj. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Vagy magamnak hogyan tudnám kiszámolni?
2013. máj. 31. 22:11
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem is jól számolta ki, 360 pontom lesz most az idén..

De úgy a legjobb, ha beregisztrálsz és az adott szakot amire akarsz menni azt is oda beírod lejjebb, akkor azokat veszi figyelembe ami oda kell.

tehát én agrármérnökire akarok menni, én azt jelöltem ott be, és duplázta az angol infómat, mert átlag 50%-os érettségikkel (magy,mat,töri közép)számoltam, a másik 2 megvan.

2013. máj. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A) A jegyek mind 2 pontot érnek (tehát egy matek 3-as 6 pont), kivéve a magyar jegyek, amik 1 pontot.


B) Az érettségi százalékos eredményeid 1/5 pontot érnek százalékonként.


C) A két fő érettségid százalékonként 1 pontot érnek.


Megnézed, hogy A + B nagyobb vagy kisebbb C-nél. Ha C nagyobb, akkor 2*C ha kisebb, akkor A+B+C pontod van és ehhez még hozzáadod a pluszpontokat.

2013. máj. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Két pontszámítási mód van.

Az egyik: két érettségi tárgyat vesznek figyelembe, ami kell a felvételihez. Pl. magyar érettségid 80%, a töri pedig 90%. Mind2-t megduplázod és összeadod: 80*2+90*2=160+180=340 tehát 340 pontod lesz, plusz a pluszpontok.

A másik: a tanulmányi átlag és az érettségik átlaga. Figyelembe veszik a magyart, matekot, törit, idegennyelv és term.tud tantárgy utolsó két tanult év jegyeit. Összeadják őket és megduplázzák. Ehhez hozzá kell adni a négy kötelező és az egy szabadon választott érettségik százalékos eredményének az átlagát.

2013. máj. 31. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm most már tudok mindent!
2013. máj. 31. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!