Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehet úgy érettségizni, hogy...

Lehet úgy érettségizni, hogy nem járok suliba?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, 11. év végén járok épp, de mivel folyamatosan dolgoznom kell (napi 8-12 órában), így szinte biztos, hogy nem fogok átmenni. (esti suliba járok)

Tehát olyasmire van-e lehetőség, hogy én most kiiratkozom, és iskolán kívül jővőre leérettségizek ?

Kell az érettségi, de nincs időm suliba járni!


Előre is köszi a segítséget!


2013. jún. 1. 15:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen, lehet.
2013. jún. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És ezt pontosan hogy tehetem meg ?
2013. jún. 1. 15:46
 3/10 anonim ***** válasza:
Van rá lehetőség, de nem elég az érettségire felkészülnöd, hanem az összes tantárgyból osztályvizsgát kell tenned azokra a félévekre, amikor már nem jártál iskolába. Szóval gyakorlatilag az iskola magántanulója leszel.
2013. jún. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tehát annyi a dolgom, hogy magántanulóként beiratkozom egy iskolába, félévenként vizsga és ennyi ?
2013. jún. 1. 16:04
 5/10 A kérdező kommentje:
Ja meg ezeket a vizsga anyagokat feltétlenül csak félévenként tehetem le, vagy olyat is lehet, hogy én a 11 és 12. anyagból vizsgázok jövőre ?
2013. jún. 1. 16:05
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem, annyi a dolgod, hogy ahová most jársz, ott kéred a magántanulói státuszt. Így nagykorúként még indokolnod sem kell. Megadják minden további nélkül. De ne felejtsd, hogy így önállóan fel kell készülnöd az összes tantárgyad éves anyagából. Ha ez még tanári segítséggel sem akar összejönni, egyedül elég gázos lesz. Ha magántanárokat fizetsz, arra meg a gatyád is rámehet.
2013. jún. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Levizsgázhatsz az összes félévből egyszerre. Én annak idején németből osztályvizsgáztam (suliban nem tanultam, és abból akartam érettségizni), és mind a négy osztály vizsgáját egyetlen napon tettem le.
2013. jún. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ez jól hangzik. Tehát akkor keressek egy sulit ahova felvesznenk magántanulóként és velül kell megbezsélnem a vizsgázós dolgokat ?
2013. jún. 1. 16:12
 9/10 anonim ***** válasza:
Még mindig nem értem, miért akarsz másik sulit keresni. Ott, ahol most estire jársz, egyszerűen szólsz, hogy magántanulóként vizsgázni szeretnél, nincs időd bejárni az órákra.
2013. jún. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mert fizetős.
2013. jún. 1. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!