Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hány szemesztert támogat az...

Hány szemesztert támogat az állam, ha másik iskolát kezdek előről?

Figyelt kérdés
Két éve járok Bsc képzés keretén belül egy képzésre, elméletileg 4 szemesztert már elhasználtam. Jövőre orvosira akarok menni, ami 12 szemeszteres. Az utolsó pár évemet már fizetnem kellene?
2009. okt. 7. 00:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Legjobb tudomásom szerint az állam 12-14 szemesztert fizet.
2009. okt. 7. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
12-öt támogat ebből 4 megvan, szóval nyolcat támogat. igen, ki kell fizetned sajnos az utolsó 2 éved.
2009. okt. 7. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szemeszterenként 950000 forint? Köszönöm a választ.
2009. okt. 7. 00:27
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
OM-nél érdeklődd meg, mert lehet, hogy akkor (mivel orvosin 14 félévet finanszíroz) "csak" 2 szemesztert kell fizetned, nem négyet. Bár úgy is nagyon sok:S Ezt én is kérdeztem már amúgy régebben, de biztos választ sose kaptam...szóval szerintem OM:D
2009. okt. 7. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
12félévet támogat,tehát 4-et ki kell fizetned. Onnan tudom,h én is most jelentkeztem egy újabb suliba..
2009. okt. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

én első

a 12-14 szemeszter a helyes. Azokon a képzéseken, amelyek 6 évesek (pl. orvosi) ott 14 szemesztert támogat, tehát egyszer bukhatsz évismétlésre.

Ha az orvosira mész akkor 14-4, ha nem buksz, akkor csak 2 szemesztert kell fizetned.

2009. okt. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, orvosin 14-et támogat, így kettőt kell kifeizetned, és az 1 900 000Ft, hát.. nem kevés:S
2009. okt. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Az az iránymutató, ahol először kezdted meg felsőfokú tanulmányaidat, tehát mindegy, hogy az orvosin mennyi a képzési idő.

Én úgy tudom, 10 félév a max. állami támogatásún, te ebből 4-et elhasználtál, marad 6. Az orvosi 12 szemeszteres, tehát 6-ot költségtérítésesen kell töltened.

Én is hasonló cipőben jártam.

2009. okt. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, biológiáról szerettem volna átmenni, de mint kiderült csak és kizárólagosan költségtérítésesen vennének át, ami 1000.000 forint/ szemeszter körül van...
2009. nov. 30. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!