Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen hiányszakmák vannak...

Milyen hiányszakmák vannak egy lány számára?

Figyelt kérdés

2 év múlva érettségizek, szeretnék bekerülni egy erős egyetemre, azonban lehet, hogy nem vesznek fel, és szakma tanulására adom a fejem.

Érdekelnek az állatok, és főleg ilyen téren helyezkednék el szívesen(egyetemen is ilyen téren tanulnék HA...)

Akár egy állatkertben, de még erdészeti területen is el tudnám képzelni a jövőm. De nagyba függ az is, hogy mennyit keresnék vele, és hogy egyáltalán kapnék e munkát.

Ti mit ajánlotok? Tudom, hogy még messze van az érettségi, de szeretnék rákészülni.



2013. jún. 4. 14:17
 1/8 anonim ***** válasza:
állatos területten nagyon nem fogsz munkát találni pl egy környezetmérnökivel akkor se, ha bejutsz és végigcsinálod. nézz utána, de mondjuk egy állatorvos asszisztens vagy valami hasonló szerintem nem lenne rossz.
2013. jún. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
állatorvos asszisztens...nem lenne rossz, de oda is be kéne jutni, meg le kéne küzdenem a fóbiámat, mert nem bírom az ereket. De ha bejutnék, boldog lennék! :)
2013. jún. 4. 15:51
 3/8 anonim ***** válasza:
orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikus-ez igazából nem túl sok pont, 300 körül mozog (inkább alatta). és ezzel tulajdonképpen a korházakban MR-s v röntgen-esként vagy Ct-ben tudnál elhelyeszekedni. és itt nincs vér :)
2013. jún. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
vagy igazából állatgondozónak is elmehetsz. esetleg állatkerbe utánaérdeklődhetsz. (előző hozzászóló voltam)
2013. jún. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az elsővel talán jobban keresnék, és gyorsabban is kapnék munkát, azonban a második jobban vonz...

köszi a válaszokat! :)

Várom a továbbiakat is :)

2013. jún. 5. 14:59
 6/8 anonim válasza:

én is hasonló dolgok iránt érdeklődök :) sajnos azt nem tudom hogy mire menj de azt igen hogy mire ne,remélem ez is segít a jó választásban. :)


NE menj biológusnak és különösképpen NE az ELTE-re.


(legalábbis addig biztos amíg ez a kétszintes rendszer van. én most végzek ott a bsc-vel és rengeteg a szenvedés, gyötrelem, ami még messziről sincs arányban az elhelyezkedési lehetőségekkel, hiszen azok nagyjából a 0-val egyenlőek... nem mondom hogy nem lehet elvégezni( bár baromi nehéz), de nem hiányszakma, az elte viszonylag ontja magából a biológusokat, akik közben lelkileg megnyomorodnak. hiába szereted a biológiát és hiába tanulsz, semmit sem ér, mert mindenkit csak az érdekel hogy mit nem tudsz. gyakorlati tudásod nem sok lesz mert csak magolni kell, állatokat inkább a boncasztalon láthatsz.

ettől függetlenül a biológia az egyik legszebb és legérdekesebb dolog szerintem és ne add fel, csak ide ne gyere ha teheted :) )

2013. jún. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod. Igazából én a Szent István Tudomány Egyetemre szeretnék menni, persze csak ha felvesznek. Ott is hasonló téren szerettem volna tanulni! :)
2013. jún. 16. 10:49
 8/8 anonim ***** válasza:

Állatorvosi asszisztens? Az teljesen téves dolog a részedről. Egy tanfolyam, amit csak saját pénzeden végezhetsz el. Már miért ne vennének fel? Aki ilyen tanfolyamot szervez, az örül minden jelentkezőnek, neki az a bevétel.

Ilyenbe ne gondolkozz, ha egyetemre szeretnél menni.

2013. júl. 13. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!