Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha a Herendi porcelángyárban...

Ha a Herendi porcelángyárban szeretnék dolgozni (porcelánfestőként), akkor milyen képzettséget kell szereznem?

Figyelt kérdés

Az már tuti, hogy művészszakos gimibe megyek, de utána kell mennem a képzésre a Herendi sulijába?

Nagyon nehéz bekerülni?



#herendi porcelán
2013. jún. 11. 17:11
 1/2 anonim válasza:

Szia!

Budapesten megszűnt a hivatalos OKJ-s porc. festő oktatás, mind szakmunkásban mind 4+1-ben (szakközép). Az utolsók 2 év múlva fognak végezni a Jaschik Álmos Művészeti Szakközép Iskolában. Herendre nehéz bekerülni, és ha jól tudom van egy még egy olyan szabály, hogy 22 éves korig lehet jelentkezni. Jól kell rajzolni és ha jól tudom, csak szakközépiskolai oktatásban tanítanak már. Én nagyon szerettem csinálni amíg tanultam a szakmát, így ajánlom! Fontos a precízség, pontosság, és persze a kreativitás! Lényege a szakmának, nem csak a festés, hanem a festék keverés is. Herendre ha bekerülsz, azt hiszem megnézik, hogy melyik szakágban vagy a legügyesebb (három van: porcelánfestő, porc. formázó, porc. massza készítő). Ha porc festőnek kerülsz, akkor megmondják a tehetséged szerint, hogy az alábbiak közül melyik fogod csinálni--> csokor festő, figura festő, gyümölcs festő stb. Ha további kérdésed van privátban írjál kérlek. üdv. B.

2013. jún. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem többen mondták hogy bezárt a Herendi manufaktúra.
2014. márc. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!