Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Igaz hogy BME-VBK vegyészmérnö...

Igaz hogy BME-VBK vegyészmérnökire nehéz bejutni (legalább egy 75%os emelt kémia v matek emelt kell) de nem nagy a lemorzsolódás évente?

Figyelt kérdés
2013. jún. 13. 13:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Igaz. Magas a pont a BME-re. Kb. 430 volt tavaly is. Régebben viszont simán bekerülhettek az emberek 350 ponttal. Mostanában lett felkapott a vegyészmérnök, ezért ilyen magas a pont. Aki eléri ezt a pontot, az pedig mindenbizonnyal helytáll az egyetemen. (Egyébként nem ajánlom annyira a vegyészmérnökit és a biomérnökit se. Több tehetséges osztálytársam ott végzett pár éve és csak 120-150e között keresnek felsőfokú angollal.)
2013. jún. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Milyen szakot lenne érdemes végezni ilyen szempontból? Villamosmérnök, gépészmérnök vagy milyen szak amivel a tehetségesek felsőfokúval ált. nem csak 120ezret keresnek?
2013. jún. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Jól mondod, villamos és gépész. Meg az energetikus is jó választás.
2013. jún. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem mérnöknek nem éri meg elmenni. Amikor az én ismerőseim végeztek, akkor lettek igazán felkapottak ezek a foglalkozások. 2009-2010-ben. Való igaz, hogy keresett állások az említett mérnöki szakok, de sajnos a fizetés szerintem nem a legjobb. Gépészmérnökök keresnek 160-at 3 éve. Szerintem a mérnöki pozíciókból nem lehet kitörni. Mindig alkalmazott leszel, ami valójában nem karrier, így sikeres sem lehetsz igazán. Ha reálban jók az emberek (kémia, fizika, biológia, matematika) én még mindig azt tudom mondani, hogy vagy orvosnak vagy gyógyszerésznek éri meg elmenni. Ezekben az ágakban építhetsz karriert: magánrendelő, magánpatika stb... Másrészt az informatika területe is elég szép és jövedelmező.
2013. jún. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!