Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miben különbözik egy okj-s...

Miben különbözik egy okj-s tanfolyam egy szakközépiskolától?

Figyelt kérdés

Vannak házi feladatok, felelések, dolgozatok, vagy csak év végén a vizsgán?

Lehet hiányozni, hogy vannak a hiányzások?

Sokkal szabadabbak vagyunk itt, már felnőttként kezelnek minket?

Mennyire kell részt venni a közösségi életben?

Van osztálykirándulás, osztályfőnök, napló, ellenőrző?

Hogy működik, milyen a mindennapi élet?



2013. jún. 14. 09:59
 1/10 anonim ***** válasza:

Házi van.

szóban nem igazán vannak felelések de néha felszólítanak!

Hiányozni nem nagyon lehet.

Annyira felnőttként kezelnek hogy itt már a te felelősséged a

házi és a hiányzások igazolása és itt már nem kapsz se családi pótlékot se árvaellátást,nincs diákigazolvány szóval a 2000 ft. bérlet helyett a 10000-15000 ft-os bérletet kell megvenni.

kirándulás nincs. Osztályfőnök az van de nem nevezném annak, mert ha valami gondod van vele nem lehet megbeszélni.

Ja és ami a legnagyobb különbség az az hogy fizetni kell a képzésért!

2013. jún. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

* annyival még kiegészíteném hogy mivel nincs diákigazolvány ezért mindenhol a drágább belépő jegyet kell kifizetned.

pl.:mozi,strand,színház,könyvtár(bejelentkezési díjat kell fizetni)stb...

Ja és nem mindennap kell bemenni suliba.De dolgozni el kell menni mert nem tudnád máshogy fizetni a sulipénzt és a többi dolgot(bérlet stb...)

Szóval elég nehéz és a sulihoz képest sz.r!

2013. jún. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Kapok családit, mivel még diák vagyok 20 évesig) :D míg iskolába járok, addig diákbérlet van.
2013. jún. 14. 12:31
 4/10 A kérdező kommentje:
A képzés ingyenes, amíg azt elkezded 21 éves korodig és én 19 vagyok. 2 év szakma ingyenes!! De jó, hogy pont én magyarázom ezt.
2013. jún. 14. 12:32
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

az első hülyeséget ír, mert ő az esti képzést írta le, vagy egy második szakképzést, esetleg a nappalit 23 éves kor után.


Kapsz diákot, kapsz családit, ha félárva vagy árva vagy még árvaságit is. Ebből adódóan 90%-os bérletet vehetsz.


Jobb helyeken szakdolgozat is van, amit elbírálnak, azaz ki kell dolgoznod x oldalban a témát, így van házi is.


Hiányzást nem veszik úgy komolyan, mint szakin, ugyanis itt a te életed ezt tudni. Legtöbb iskolában van valami "ösztöndíj", de a hiányzások ezt kizárják.


Az ellenörző szerintem a legtöbb helyen már elektronikus.

Osztálykirándulás nem igen.


OKJ-s tanfolyamon naponta nem biztos hogy be kell menni, azaz heti 2-3 nap is lehet. De olyan is lehet hogy egész nap benn ülsz, vagy épp 3-ra kell bemenned.

2013. jún. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok!

Bocsi rosszul írtam mert nekem már van egy szakmám ezért én erről írtam.De egyébként jobban megfogalmazhattad volna a kérdésedet mert semmit nem írtál magadról(hány éves vagy stb...)

2013. jún. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Szerintem elég ésszerű. Szerinted miért kérdezem, hogy milyen egy okj-s tanfolyam? :D
2013. jún. 14. 21:17
 8/10 anonim ***** válasza:

Attól még hogy nem jártál okj-s tanfolyamra abból én honnan

jönnék rá hogy középiskolában nem végeztél el szakmát?

se nem írtad hogy hányadik szakmád lenne semmit!

Így nem lehet megválaszolni egy kérdést.

2013. jún. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
De kifejthetted volna több szempontból is! Vagy megkérdezed talán!?
2013. jún. 14. 22:12
 10/10 A kérdező kommentje:
Engem nem érdekelt, hogy milyen költségekkel jár. Nem is a kérdéshez tartozik, nem értem, hogy jött ide?
2013. jún. 14. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!