Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ÓE KVK Bécsi úti vagy Tavaszme...

ÓE KVK Bécsi úti vagy Tavaszmező úti telephely?

Figyelt kérdés
Tanulmányi, utazási, kollégium, biztonság, stb, mindenféle szempontból, aki tudja, jellemezné ezeket?

2013. jún. 14. 12:57
 1/10 anonim ***** válasza:

Én RKK-s vagyok, de egymás mellett van a 3 épület. A közlekedés elég jó, a Margit híd, budai hídfőtől a 17es villamos max 10 perc alatt ott van. Van buszos lehetőség is(több is), de azok mindig tömve vannak és a menetidejük is több.. Koli van az RKK mellett, vannak ott ismerőseim, szerintük rendbe van. Asszem 12 egy hónapra. Van még pár koli, akad ami több mint egy óra távolságra van(van egy a campona mellett pl).

A biztonságról... nem tapasztaltam/hallottam semmi rosszat, szóval az szerintem rendben van. :)

2013. jún. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

az előző hozzászólóval több szempontból nem értek egyet, de hozzáteszem én ismerős vagyok arrafelé.

az Óbudai Egyetem Kandó Kálmán Villamosmérnöki Karának 2 telephelye van: Óbudán a Bécsi úton (mozdonyos épület :) és a Tavaszmező utcán (nyolcker:)

tanulmányi szempont:

attól függ mit szeretnél tanulni, vannak átfedések, tehát a Józsefvárosból is járnak Óbudára, de az Óbudai telephelyen tanulóknak is van órája Józsefvárosban.

utazási szempont:

az előttem hozzászóló is említette a Margit híd budai hídfő 17es villamosát, ahonnan seperc alatt odaérsz a sulihoz, ha nem dugul be a Bécsi út!, de a Józsefvárosi közlekedés kissé macerásabb, bár ott is elég kényelmes a 4-es és 6os villamos miatt.

Kollégium szempont:

ha az Óbudai (Bécsi úti) telephelyen tanulsz, akkor a Kiss Árpád Kollégiumba jó a bekerülési esélyed, jelenleg nagy része "Kandós" a kolinak, de kb 15perc villamos utazással arrébb van egy másik koli, ami kissé alacsonyabb színvonalú, ez a Márton Áron Kollégium

(hozzáteszem mindkét kolinak van FB csoportja és ott bátran lehet kérdezni és válaszolnak az "életszínvonalról":

Kiss Árpád [link]

Márton Áron Koli [link]

van a Tavaszmező utcában egy koli a Hotel @ BMF Diákotthon, ennek az árai már-már egy hotelre hajaznak, és csodás kilátással a szemben lévő RomaParlamentre...

biztonság szempont:

az Óbudai (Bécsi úti) telephely és a környéka a 3.kerület nyugalmas, békés jellemzőkkel rendelkezik

ezzel szemben a Józsefvárosi (Tavaszmező utca) telephely a 8.kerület szívében van, szerintem ennél többet nem is kell róla mondanom, nem a biztonságáról híres, rengeteg ismerősöm lakott ott, és nemegyszer meséltek kiérkező rendőrökről és késelések tucatjairól, csak óvatosan.


remélem segítettem, de ne ezek az érvek döntsenek (persze ezek sem mellékesek), de leginkább azzal dönts, hogy mit szeretnél tanulni!!!

2013. jún. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindkettőtöknek, a Bécsi úti mellett tettem le a voksomat.
2013. jún. 15. 11:29
 4/10 anonim ***** válasza:

2. kommentelő:

és ezt a céljaidnak elérése érdekében választott tanulni kívánt szak miatt, vagy mert a környék biztonságosabb?

2013. jún. 16. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én az utazást kevésbé tartom prioritásnak, mint azt, hogy hol mit lehet tanulni a későbbiekben.

Az óbudai telephelyen vannak az erősáramú szakirányok (automatizálás, műszer-automatizálás és műszere elektronika), Józsefvárosban pedig a gyengeáramos szakirányok (mikroelektronika és infokommunikációs technológiák).

Én biztos, hogy ennek függvényében választanám ki a telephelyet, de nem tudom honnan akarsz bejárni.

2013. jún. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
meg persze az sem hátrány ha jót akarsz szórakozni, az Óbudai Egyetem egyik legsikeresebb csapatai, akik a KIN kupán nagyrészt győzedelmeskednek, az óbudai telephelyről kerültek ki :)
2013. jún. 18. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Szakirány választás nem ott is 5. félévben van? Akkor pedig gondolom lehetséges telephelyet változtatni.
2013. jún. 18. 10:21
 8/10 anonim ***** válasza:

persze szakirány választás akkor van, de nem hallottam olyanról, hogy valaki átment egyik telephelyről a másikra (sok ismerősöm van akik itt tanulnak), tudomásom szerint más-más alapozó tárgyak vannak és az ha nem is szakirányoktól, de telephelyektől függ.

bár a mintatanterv böngészése segíthet, azt általában a honlapon kiírják (milyen óra, milyen mennyiségben és mennyi kreditért van).


remélem segíthettem, ha igen, zöld mancs :)

2013. jún. 19. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
De egyik telephelyen lévő egyén választhat a másik telephelyhez tartozó szakirányt, nem?
2013. jún. 20. 18:10
 10/10 skynet888 ***** válasza:

szakirányváltáskor nyilván. első év (vagy másfél év, nem emlékszem már) után döntesz hogy óbuda vagy joe (erősáram gyengeáram felosztás már nincs, mert baromság). utána már azon a telephelyen maradsz. az alapozótárgyak elvileg uazok a két helyen, gyakorlatilag persze nem.

szakirányon belül a modul már az adott szakirányon lesz tehát egyszer tudsz választani az alapozás után

2013. jún. 29. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!