Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségi után javasolnátok...

Érettségi után javasolnátok hegesztő tanfolyamot? Egy kicsit félek tőle.

Figyelt kérdés
Most fogok érettségizni és mivel felsőoktatásba nem jelentkeztem, úgy gondoltam, hogy megcsinálok valami pöpec szakmát. Azt hallom vissza, hogy ez nagyon jó, jól is lehet vele keresni, megéri csinálni. De félek, hogy nagyon nehéz a tanfolyam. Szerintetek? Meg kell "küzdeni" azért a papírért vagy nem egy lehetetlen dolog? Köszönöm :)
2013. jún. 14. 22:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem lehetetlen dolog.

Nagyon jó szakma, meg is fizetik; de külföldön.

2013. jún. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 acelsziv ***** válasza:
Megéri. Németországban azokat a hegesztőket, akik röntgen alá hegesztenek - gázcsövek pl. - jól megfizetik. kb 30€ az órabérük.
2013. jún. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezek szerint megéri. :)
2013. jún. 14. 23:12
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem kell tőle félni, simán meg lehet csinálni.

Inkább arra készülj fel, h ha dolgozni fogsz külföldön akkor fel kell kötni a gatyát, sok a se.gfej.

2013. jún. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 acelsziv ***** válasza:
Még valami. Ha esetleg No. ban akarnál dolgozni, a nyelv kell. KELL. :D Szóval, ha eddig angolos voltál, akkor feküdj rá alaposan a németre :)
2013. jún. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy Budapesten mennyit lehetne ezzel keresni, ha már van egy AWI + minősített szakképesítésem. Szívesen dolgoznék itthon, ha annyit kapnék, hogy jól éljek.. elég jól. Természetesen a külföldi melótól sem riadok vissza, megyek szívesen, ha úgy van. Biztos nehéz, de megéri pénzt, energiát belefektetni. :)
2013. jún. 14. 23:24
 7/7 goaus ***** válasza:
Én is azt mondom, nagyon jó szakma, de otthon egy percet nem dolgoztam=dolgoznék benne, de gyakorlat miatt szükséges. Egy olyan szakma, amiben a gyakorlat kell egy kis rátermettséghez, de ha elérsz egy szintet, és szerzel magasan jegyzett minősítést, akkor vagyonokat kereshetsz. Ahogy mondják, röntgenre dolgozva óránként 20 font (30 euró) körül fizetnek, milliós nagyságrend havonta átszámolva. De ehhez nagyon kell tudni, nálunk pl. 14 főből mindössze ketten lettek hegesztők... A külföldi kollégákban én nem értek egyet, nekem nagyon jó fejek voltak eddig, de az igaz, a nyelvet vágni kell!! Különböző vizsgák kellenek - eü és biztonsági alap. Sok sikert!
2013. jún. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!