Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A Semmelweis Egészségügyi...

A Semmelweis Egészségügyi karán lehet egyszerre végezni a szülésznő és a védőnő szakot?

Figyelt kérdés
Ha igen. Akkor esetleg tudnátok tapasztalatokat is írni? Mennyire nehéz, mennyit kell fizetni érte? Szülésznőnek jelentkeztem és mellé szeretném felvenni majd a védőnőt.Előre is köszönöm

2013. jún. 15. 22:35
 1/6 anonim ***** válasza:
SE-n nincs tapasztalatom. (viszont én egy eü szakot és jogi karos szakot csinálok párhuzamosan, igaz levelezőn mindkettőt) De azt tudom hogy védőnő szakot eleve csak nappalin lehet végezni. Szülésznő szakot lehet levelezőn is. Két nappali..egyszerre..nos attól függ milyen az órarend beosztás, mennyi kreditet tudsz elfogadtatni a második képzésed alatt. Ha ütközésed van akkor hogy oldod meg. Én a helyedbe egy nappali és egy levelezőt csinálnék, akkor is lehet ütközés, de jóval kevesebb.
2013. jún. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi. mondjuk annyi van, hogy én a zülésznőt jelöltem be és később akartam a védőnőt felvenni hozzá. Esetleg megkérdezhetem, hogy mennyire nehéz neked a kettőt egyszerre csináni?
2013. jún. 17. 23:18
 3/6 anonim ***** válasza:
40%

Nos vannak időszakok amikor "hullik a hajam", hogy mindennek eleget tudjak tenni.

Már nem kezdő vagyok ezen a téren, mert eü karon 3 éves voltam, jogi karon 2 éves.

Egy biztos nem igazán van lehetőséged egy tárgyból kétszer vizsgázni. Az a titka hogy jól beosztod a vizsgaidőszakot, tanulsz hogy minden egyből menjen..mert időbe nem fér bele max egy bukás lehet..igaz én nem szoktam egyszer sem..(eddig..és remélem így is marad)

Megéri a dolog..

Szerencsésebb lett volna a védőnőire jelentkezned először. Persze lehet hogy két nappali is működik egyszerre, ha ilyen hasonló területről választod a szakokat, mert nekem nem sok a közös tárgyam annyi biztos. Időd másra alig marad..lefoglal rendesen.

2013. jún. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat :)
2013. jún. 18. 09:22
 5/6 anonim ***** válasza:

Azzal számoltál hogy csak 12 állami ösztöndíjas féléved van?

A két szak 16 félév, úgyhogy ha simán megy minden akkor 4 félévet fizetned kell, ami azért 1 millió 200 ezer most..akkor ki tuja mennyi lesz.

2013. jún. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen...az anyagiakkal számoltam. Inkább az a nagyobb kérdés hogy fogom e bírni egyszerre a kettőt :)
2013. jún. 20. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!