Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Menjek környezetgazdálkodási...

Menjek környezetgazdálkodási agrármérnök Msc-re, vagy inkább tanuljak valamilyen hasznosítható, kétkezi szakmát?

Figyelt kérdés

Az 5 éves egyetemi képzést felbontották 3+2 évre. Az első 3 évet Bsc-nek, a +2 évet Msc-nek nevezték el. Ha minden jól megy, akkor idén befejezem az első 3 évet, a Bsc-t környezetgazdálkodási agrármérnök szakon. A Bsc-ről azt mondják, hogy kb. egy főiskolai végzettséggel egyenértékű. Ha elvégezném a hátralévő 2 évet, akkor az lenne egyenlő az egyetemi végzettséggel.

Környezetgazdálkodási agrármérnök szakon viszont nem igazán találni állást, esetleg csak protekcióval, ismerettség útján. Végezzem el a +2 évet, vagy inkább hagyjam abba az egészet, és tanuljak egy igazi, gyakorlati szakmát, amivel Magyarországon, esetleg külföldön is el tudnék helyezkedni?

(Egyébként jó tanuló vagyok, mindenből ötösre érettségiztem, de soha nem vetettem meg a kétkezi, "piszkos" munkát sem.)


2009. okt. 11. 09:18
1 2
 11/11 kisschris válasza:
Sziasztok! Röviden, tömören. Én is elvégeztem a KGA Bsc.-t, sok értelmét nem láttam a +2 évnek. Helyette próbálkoztam a Hulladékgazdálkodással. Tapasztalatok: KGA Bsc. mit sem ér ha nem vagy nagyon de nagyon penge tudásban. Kell hozzá egy tárgyalóképes nyelvtudás és egy kis protekció is. Hulladékgazdálkodás: jó lesz, de még nincs itt az ideje, majd 2-3 év múlva (csak abba gondoljatok bele hogy sokan még szelektív edényzetbe se tudnak szortírozni). Most 6 hónap munkanélküliség után találtam állást: adminisztráción. Mit lehet csinálni? Vagy befúrom magamat a céghez és magasabb pozícióba kerülök és vagy tanulok nyelvet.
2013. dec. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!