Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes idegenvezetőnek menni?

Érdemes idegenvezetőnek menni?

Figyelt kérdés
hol érdemes ilyen OKJ képzést végezni?

2013. jún. 17. 12:29
 1/1 anonim ***** válasza:
Nekem csak rossz tapasztalataim vannak vele. Fontos legalább 3 nyelvet nagyon jól beszélned, az angollal nem érsz semmit, fontos a német, mellé pedig valami különlegesebb nyelv. Így tudsz érvényesülni. Elhelyezkedni borzasztóan nehéz, az utazási irodák csak tapasztalt idegenvezetőket alkalmaznak. De szegény pályakezdő meg hol szerezzen gyakorlatot, ha nem alkalmazzák...? Ha mindenféleképpen elhivatottságot érzel magadban a szakma iránt, akkor javaslom, hogy olyan iskolát végezz, ahol van nyári gyakorlat is, oda talán visszahívnak a későbbiekben. Korábban nekem is nagyon tetszett a szakma, de az oktatás sem volt igazán magas szintű, meg nekem még mindig fáj a szívem, amiért ilyen hülyeséget tanultam ahelyett, hogy pl. bolti eladónak mentem volna... Igaz, hogy minimálbér, de legalább van munkája. Gondold meg jól!
2013. júl. 1. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!