Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha kijártam a 8 általánost,...

Ha kijártam a 8 általánost, és olyan munkahelyet szeretnék, ami többet fizet 250ezernél, akkor hova kell mennem? (szegedi vagyok) többi lent.

Figyelt kérdés
Szóval stabil munkahelyet szeretnék, ami jól fizet, ehhez kérnék útmutatót...

2013. jún. 20. 09:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha van apucinak pénze, akkor kérhetsz tőle pénzt egy saját vállalkozásra, de mivel valószínűleg nincs és mivel 16 éves korodig tankötelezett vagy, iskolába kell járnod. Ha ilyen fizetést szeretnél egyetem/vállalkozás nélkül, javaslom, hogy tanulj meg felsőfokon angolul és/vagy németül, majd menj külföldre. Egy szakmát ha megcsinálsz (ez nem túl megerőltető, ha olyat választasz, ami tetszik), akkor már magasabb fizetésre számíthatsz, mint így.

Itthon diplomával felsővezetőként, vagy hiányszakmákkal esetleg keresnek ennyit emberek, te a 8 általánosoddal (ha elmúltál 16), maximum minimálbérre számíthatsz...

2013. jún. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez amúgy komoly kérdés, vagy ennyire unatkozol?
2013. jún. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem diplomám van /tehát én is kijártam a 8 általánost:)/

és én is ilyen állást szeretnék..

Félretéve a viccet vagy nagyon unatkozol..vagy nagyon gyerek vagy még, vagy nagyon tájékozatlan..

8. általánossal még betanított munkásnak sem nagyon kellesz egy céghez..max a 98.000 bruttó minimálbér amit kapsz ha sikerül valamilyen segédmunkát vagy takarítói munkát találnod.

2013. jún. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
8 általános? Talán felvesznek a termelőszövetkezetbe és kapsz kemény 60 ezer forintot. Látszik h el elrontott apuci kisfia/kislánya vagy.... Tanulni minek mi?
2013. jún. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
én arra vagyok kíváncsi, hogy az általános után hova kell menni, hogy ilyen szakmám legyen?
2013. jún. 20. 10:37
 6/10 anonim ***** válasza:
Ja így már értem :D Szerintem egy erős gimnázium kezdetnek megteszi. Miből vagy a legjobb? Mi érdekel? Ezen szempontok szerint válassz tagozatot. A legjobban akkor jársz manapság, ha megy a matek és a fizika, akkor mehetsz mérnöknek, programozónak, matematikusnak, fizikusnak... De tulajdonképpen bármilyen irányban mehetsz tovább, a lényeg, hogy kiemelkedő legyél benne.
2013. jún. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

akkor ne munkahelyet írj, mert 8 általánossal segítség nélkül olyan munkahelyet nem találsz h 250-et keress.


Menj el valami hiányszakmába. Én a gépészetet ajánlom: esztergályos, központi fűtés szerelő, minősített hegesztő (ezeket keresik most a legjobban németbe, franciába, hollandba). Van több hiányszakma is nem csak a gépészetbe. Keresgélj.


[link]

2013. jún. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
De amúgy érettségi + jó szakma jó kombináció.
2013. jún. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Vagy ahogy 6-os mondja, ha jó eszed van akkor go egyetem.
2013. jún. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
6-os vagyok. Azt elfelejtettem, hogy ha a gimi nem is menne olyan jól, akkor irány szakmát tanulni érettségi után. Egy jó szakmával ugyan annyit kereshetsz, mint más egy jó diplomával. A nyelvtanulást, viszont soha ne hanyagold el!
2013. jún. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!