Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen egyetemeket ismertek,...

Milyen egyetemeket ismertek, ahol ilyet tanítanak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék sebész/plasztikai sebész vagy kórboncnok lenni, hol találok olyan magyarországi egyetemeket, ahol ilyet tanítanak?Kérlek nevezzétek meg az egyetemet és a szakot vagy küldjetek linket :D Elöre is köszi :)

15/L



2013. jún. 20. 22:53
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
meg egy gyökér, akinek annyi esze van, mint egy papucsállatkának. Ja nem, bocsi, ez szerencsétlen egysejtűekre sértő volt....neked még annyi eszed SINCS!
2013. jún. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Hopsz, bocs nem ezt akartam beilleszteni... Elnézést, és még mielőtt szó érné a ház elejét nem is én írtam :-D


Szóval ide ez jön:


:-D


"tudom, mert van a kórboncnok orvos ês a boncmester, aki segíti a kórboncnokot.Na, én a kórboncnok orvos lennék :D Kórboncnokként már amugysem ronthatom el a hullákat :))"


Én nem erre gondoltam. A hullákban jelentős kárt valóban nem tehetsz, viszont az élőkben annál inkább. A pathológus (kórboncnok) munkájának csak egy elenyésző és talán legkevésbé fontos részét teszi ki a boncolás. A munka legjavát a különböző metszetek, biopsziás citológiai minták, műtét alatt eltávolított szövetek, mikroszkópos, és nem ritkán immunológiai vizsgálata és értékelése teszi ki. A pathológus szakma igényli az egyik legnagyobb tudást pont azért, mert ha rossz diagnózist adsz, akkor az összes klinikus orvos a rossz szövettani diagnózis alapján fogja kezelni az adott beteget, és mire kiderül a dolog a páciensnek jó esetben lőttek. Hatalmas felelősség pathológusnak lenni.

Az orvosi egyetem legnehezebb vizsgái közül a pathológia benne van az első háromban, ezért gyakran utalunk rá „r” ként. Ha megvan akkor az jelentős lépés a Dr. felé.

2013. jún. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Elhiszem, hogy nehéz.Ezért is fogok ezentúl mégjobban tanulni :D
2013. jún. 22. 00:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!