Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van olyan suli ahol le lehet...

Van olyan suli ahol le lehet tenni a boncmester tanfolyamot érettségi nélkül? Vagy legalább meglehetne nézni egy boncolást?

Figyelt kérdés
2009. okt. 12. 22:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs, boncolásra csak úgy nem engednek be az utcáról. boncmesterihez meg érettségi kell.
2009. okt. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Boncolásra bemehetsz érettségi előtt, ha biológia szakos osztályba jársz és szerveznek egy ilyen tanulmányi "kirándulást". Legalábbis nővérem harmadikos gimnazista volt (biosz szakos), amikor a tanárnőjük elvitte őket egy boncolásra.
2009. okt. 13. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
mivel OKJ-s szakma, ezért kell hozzá az érettségi.
2009. okt. 13. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Minden szakma OKJs szakma. Ez speciel érettségi köteles.


Ha be akarsz menni egy boncolásra, keress egy csapat biológiást. Nem kell hogy biológia szakos osztály legyen, lehet szedett-vedett csapat is, csak komolyan érdekelje őket, esetleg egy tanárt is tudjanak hozni.


Következő lépés: Felhívni a helyi patológiát, és beszélni az illetékessel. Persze kell egy megfelelő szöveg. Ami egy ismerősnek bevált: Az iskola nem biztosít lehetőséget, de szeretnétek megnézni egy boncolást, csupa olyan ember, aki szeretne orvosnak tanulni, de megbizonyosodna róla, hogy a gyomra bírja-e.


Hogy te miért vagy ott, ha nincs érettségid és nem tanulsz? Érdekel, és gondolkozol rajta, hogy visszaülj az iskolapadba, hogy orvos/boncász legyél! :)


Elvileg nem csak iskolai csoportok mehetnek ám be egy boncolásra, és sok helyen egy logikus és lefegyverző szöveggel be lehet jutni.

2009. okt. 13. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Èn voltam.Sulitól.Hidd el nem olyan felemelö érzés.Pláne mikor a koponyát nyitják fel.....

Hát még a hasüreg......

Keress egy oldalt ahol bemutatják esetleg.

2009. okt. 13. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

[link]


Utolsó voltam.

2009. okt. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom bizonyos összegért be lehet menni Szegeden boncolásra. Hívd fel az anatómiai intézetet
2009. okt. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)kár hogy nincs érettségi nélkül:(de mindenképpen valahogy bejutok egy boncolásra ,mert nagyon érdekel:)23/L
2009. okt. 13. 18:52
 9/9 anonim válasza:

Most voltam a pécsin, igaz, csak tetemnézésen, ahol már előkészített hullák voltak, max. magyaráztak, hogy az mi, meg mire jó...

Gimnázium elsős vagyok, iskolán kívül egy ismerősöm vitt be, aki az egyetemen tanul. Szerintem vagy ez, vagy a sulival mész...

2012. jún. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!