Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes-e manapság történelemt...

Érdemes-e manapság történelemtanárnak tanulni?

Figyelt kérdés
Alkérdés: Három közül melyik éri meg jobban?: történelemtanár, történész, régész?

2013. jún. 25. 00:56
 1/10 anonim ***** válasza:

Nagyon érdekes terület azt hiszem mindhárom. Engem is nagyon érdekeltek, szívesen tanultam volna tovább ilyen irányba, a történelemtanárom támogatott is benne, viszont a környezetem többi része lebeszélt.

Mára már értem is, hogy miért: sajnos ezekből a szakmákból ma Magyarországon nagyon nehéz megélni.

Azt tudom javasolni, hogy gondolkodj el nincs-e valami keresettebb, ami érdekelne, aztán ha végképp nem találsz semmit, akkor gondolkodj tovább ezeken.

2013. jún. 25. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Anyagilag tanárnak lennni nem éri meg. Érzelmi szempontból viszont abszolút személyiség függő, hogy melyik felelne meg neked.
2013. jún. 25. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És egy okj-val bővítve...? Esetleg olyan van, hogy magyarországi történelemtanár / történész / régész diploma, amivel más országokban (vagy, legalább egy másikban) is taníthat? És ahhoz mi kell?
2013. jún. 25. 08:46
 4/10 anonim ***** válasza:

Szóval ez az a tárgy amivel külföldön nehezen lesz munkád, mint töri tanár, esetleg régészként ha bekerülsz valamilyen nemzetközi programba.

Alapvetően azt mondanám, hogy felejtsd el az egészet..tudom hogy nehéz. De ismerek töri diplomásokat a környezetemben..nos egyikőjük kollégiumi nevelőtanár..másikuk a jogász diplomájából és meg, akinek nincs mellette másik diploma az bizony a soron dolgozik a Jabilban. Szerintem más irányba nézelődjél ha tanulni akarsz..

2013. jún. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
63%

Nem teljesen értek egyet az előbbi hozzászólókkal. Nyugodtan beírhatod a történelmet főszaknak, s egy minornak meg valami mást, ami szerinted versenyképesebb, s így könnyebben találhatsz munkát. (Minor választása kötelező, s szinte bármi választható).

Az, hogy mit válassz, rajtad áll. A főiskolai, egyetemi tanárok fizetéséből jól meg lehet élni, de mondjuk a középiskolai tanárok élete már nehezebb. Tanárként tanítanál, míg történészként te magad írnád a történelmet. Kutatással gyűjtenéd össze a forrásokat. Ami a régészt illeti, azt szeretni kell. A régészek a történelem azon korszakával foglalkoznak, amelyből nem, vagy alig maradt fent írott forrás.

Én mindenképpen azt mondom, hogy írd be,amit szeretsz ,mert ha nem teszed, lehet, hogy egész életedben valami olyat kell csinálnod, amit utálsz. És szeretném megjegyezni, hogy a történészeket nagyon gyakran alkalmazzák még a filmiparban is. Ha nézted a Mennyei királyság című filmet, akkor tudd, hogy nekem is az egyik tanáromat többször felkeresték, mert az volt a cél, hogy minél hitelesebb képet fessenek a korról.

2013. jún. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kedves előttem szóló!

Szerinted az egyetemi tanárok melyik törvény hatálya alá tartoznak?

Azaz mi határozza meg hogy mennyi a fizetésük?

Mert elárulom, hogy ők is ugyanúgy közalkalmazottak, mint bármelyik másik tanár, ugyanaz a bértáblájuk mint a középiskolai tanároknak. Max ha bárhol másutt 8másik intézményben) felkérik őket óraadónak, akkor könnyebben jutnak plusz keresethez, vagy publikáénak..stb. Több a lehetőségük, de pusztán a fizetésük nem egy nagy összeg.

Ahhoz hogy valaki filmeknél mint szakértő felkérjék..pláne Magyarországon, nos az 1-2 történész, de lehet hogy évekig nem készül olyan film ami a szakterületükhöz tartozik. A kérdező lehet, hogy benne lesz abban a kevésben aki elismert szaktekintély lesz a történelem valamelyik területén, de több esélye annak van hogy egy lesz a sok töri diplomás közül aki nehezen vagy sehogy sem tud elhelyezkedni a szakmájában..

Nem vagyok bölcsész ellenes egy cseppet sem elismerem a tudásukat, műveltségüket...de megélni kevesen tudnak belőle. Te biztos a kivételt fogod erősíteni..de én mag a nagy átlagot látom..

2013. jún. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

esetleg ha törit kombinálod valami politológiával, vagy joggal, akkor több lábon élhetsz


a régész nem egy túlságosan keresett szakma (egyik ismerősöm álma volt, hogy csillagász legyen, de összesen az országban van kb 50? esélytelen)


a történészhez nem tudok hozzászólni


de szóval akkor töritanárként tuti találnál munkát (illetve ez a legesélyesebb a 3 közül), de ami pénzzel kiszúrnák a szemed, más azért nem tanulta 4 évet

ha nagyon szíved csücske, és nem álmod a kacsalábon forgó palota, akkor hajrá

2013. jún. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Kedves #6-os hozzászóló!


Jó bölcsészekre mindig szükség van. Az tény, hogy nehezebb bölcsészként munkába állni, de nekem pl.az ismerőseim többsége egy éven belül talált munkát. Nem szabad gyorsan feladni. Ha egyetemi tanár akar valaki lenni, akkor az is előnyt jelent, ha kiad egy pár könyvet. Az első kiadása talán a legkönnyebb, mert a szakdolgozat bővítésével már meg is van az első önálló munka. A mai világban ha akarsz biztos munkát, akkor orvosnak, vagy mérnöknek tanulj. (A jogászok és ügyvédek szakmája is leáldozóban van, rengeteg van belőlük!!! Sok helyen csökkentik az elsőévesek létszámát.) De! ahogy korábban is mondtam, nincs annál rosszabb, mint egész életedben azt csinálni, amit utálsz.

Végezetül: Csak akkor születtek nagy dolgok,

Ha bátrak voltak, akik mertek

S ha százszor tudtak bátrak lenni,

Százszor bátrak és viharvertek.

2013. jún. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves #8-as hozzászóló..én vagyok a 6-os hozzászóló is.

Igazad van még ifjonti hévvel. A 6-os hozzászóláson végén írtam vannak kivételek, de én a nagy átlagot látom. Bármit meg lehet utálni amikor képtelen vagy a számláidat fizetni. Könyv kiadás. Ha az olyan egyszerű lenne, hogy kicsit hozzáír a diploma munkájához és hipp-hopp van egy kézirat amit kiadnak. Kiadót kell találni aki fantáziát üzleti sikert lát a témában..és persze megfelelő számú vásárlót kell találni. Ezt véghezvinni elég nehéz..pláne kezdő történészként.

2013. jún. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha tanár akarsz lenni, akkor legyél fizikatanár. A fizika szakos tanárokat nagyítóval keresik az iskolák.
2013. aug. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!