Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Esti tagozatra munka nélkül...

Esti tagozatra munka nélkül is lehet menni? Bocs a hülye kérdésért. De egy oldal azt írta anélkül nem.

Figyelt kérdés
2013. jún. 25. 13:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Persze, semmi összefüggés hogy dolgozol vagy sem..az a privát ügyed ebben az esetben.
2013. jún. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Zole79 válasza:
Nyilván. ha ki tudod fizetni a tandijat .Mert ne feledd. Magyarországon csak a bűnözők, börtöntöltelékek tanulhatnak ingyen!! A dolgozni akaró, tanulni vághyó becsületes emberek csak jó sok pénzért tanulhatnak:(((
2014. jan. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Előző válaszadó úgy válaszolt hogy nem ismeri a felvi honlapot a meghirdetett szakokat és finanszírozási formákat.

Tehát csak képzel valami, meg hallomásból..aztán benyög valamit.

Van állami támogatás levelezőn is.(esti képzés nem igazán jellemző a felsőoktatásban, egy-egy elvétve)

2014. jan. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Zole79 válasza:
Hát nem. Kedves hozzászóló nem igy válaszoltam. Körbejártam a témát. Nem jellemző hogy Pl 30 felett tanulhat az ember ingyen . Legalábbis itt magyarországon nem.
2014. jan. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
szerencsére még nem vagyok 30 fellet :D
2014. febr. 2. 14:45
 6/6 anonim ***** válasza:

Zole79 kíváncsi vagyok hol jártál utána a témának?

Mert akkor nem voltál alapos, vagy aki tájékoztatott fogalma sincs semmiről ami most lehetséges felnőtt embernek tanulás terén.

Nos:

1.

1 db. okj szakképzettség megszerzését támogatja az állam, azaz ingyenes! Igen 21 éves korig nappalon járhat valaki okj képzésre 21 után ezt már csak estin tehetni meg, de ugyanúgy ingyenes. (csak ha tanfolyami rendszerben akar valaki tanulni az fizetős, de az mindenkinek a 21 alattinak is...) a kulcsszó itt hogy iskolarendszerű képzésben indítsák a képzést, és ne tanfolyami rendszerben!

2. Felsőoktatás

Egy embernek jár 12 db. államilag finanszírozott félév a felsőoktatásban, függetlenül attól hogy szerzett e előtte okj szakképzettséget vagy sem. Korhatár nincs akár 60 évesen is elkezdhetsz ingyenesen tanulni egyetemen. A feltétele az hogy elérje az állami finanszírozás ponthatárát. A 12 félév felhasználható bármilyen képzésre a felsőoktatásban, ebből akár két BA/BSC diplomát is lehet szerezni ingyen.

Ha azt hozod fel hogy az iskolába el is kell menni, kellenek könyvek, füzetek, internet hozzáférés a tanuláshoz ez igaz, de ezek akkor is kellenek ha 18 éves vagy, tehát a feltételek ugyanúgy adottak akkor is ha elmúltál 30 éves.

Én is a 30-as éveimben járok, most államvizsgáztam a Miskolci egyetemen, levelezőn. Semmibe sem került a képzés. most még munkámhoz kellene egy mesterképzést is elvégeznem..oda is államira jelentkezek.

Végzek egy okj iskolát is, ingyenesen esti tagozaton.

És hozzáteszem vannak 50 körüli évfolyamtársaim és okj-ben osztálytársaim is...ők sem fizetnek a képzésért. Akkor te miről beszélsz pontosan?

2014. febr. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!