Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tegyek? Mit olvassak? Mit...

Mit tegyek? Mit olvassak? Mit tanuljak jobban?

Figyelt kérdés
Most megyek sima 7.osztályba. Annyit tudni kell h ahova én járok az egy egyházi iskola és 8 osztályos gimnázium. Szóval 3.gimnazista leszek. Szóval én már eldöntöttem hogy mi szeretnék lenni ha nagy leszek. Jogász. A PTE-n szeretnék majd tanulni. Persze mindenki csak nevet rajtam, de nekem ez az álmom és meg szeretném nekik mutatni hogy hiába nevettek rajtam. Az átlagom 4,4 de ezen majd még szeretnék javítani. Azt szeretném megtudni, hogy ilyen korban (13) mit ajánlotok hogy mit csináljak? Miket olvassak? Miből tanuljak nagyon sokat. Szóval úgy hogy a többit is 5-re csak azt a pár tantárgyat még jobban. Szóval mit ajánlotok? Tudom h fiatal vagyok még,de én már most meg szeretném mutatni hogy milyen fából faragtak. Köszönöm előre a válaszokat. Negatív és pozitív válaszokat is szeretnék kérni,hiszen csak így tudok fejlődni.
2013. jún. 25. 15:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ami a legfontosabb az hogy egy nyelvet nagyon magas szinten tudj, szerintem az angol most a leghasznosabb fontos, hogy magas szinten beszéld és még sok időd van.Ezen kívül az irodalomra és főleg a történelemre érdemes ráfeküdnöd. Egyik barátnőm most megy jogra, és ő angolból nyelvvizsgát tett idén illetve történelemből emelt szinten érettségizett. De mindenből legyenek jó jegyeid, minél több pontod legyen gimi végére. Szerintem nincs konkrét olvasmány ilyenkor még , mindenre legyél nyitott, olvasd el a kötelező könyveket, akkor is ha unalmasak, egyszer még hasznodra válnak :)
2013. jún. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Remélem azért tisztában vagy vele, hogy a jogászképzést szinte teljesen elvágta a kormány azzal, hogy az államilag finanszírozott jogász szakra 465-re állapította meg a ponthatárt (500 a maximum). Ez a 465 pont két emelt szintű érettségivel és minimum 80 %-os eredménnyel érhető el. Ezen kívül csak fizetős indul. Ha a szüleid tudják finanszírozni a 250 000 / féléves (6 féléves az alapképzés) tandíjat, akkor hajrá. Töriből emelt érettségit kell tenned, szóval arra jó, ha ráfekszel. Esetleg választhatod még a magyart, de ezt nem ajánlom, több okból kifolyólag sem, ráadásul jogon eléggé keményen nyomják a törit, szóval mégis csak a töri a legjobb választás.
2013. jún. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Angolból idén raktam le a felnőtt alapfokot. Az iskolámban két nyelvet lehet tanulni. Angol heti öt óra, német heti két óra. Ezen kívül én heti 1-1 alkalommal mind a kettőből járok külön. A pénzeset tudják a szüleim finanszírozni de én a nem fizetősre szeretnék menni. Tudom h ehhez sok pontszám kell de szeretném ha az apukám büszke lenne rám. Anyukám már kijelentette hogy ha bejutok és lediplomázok ő sírni fog a boldogságtól szóval megpróbálom. A könyv olvasással sincs gondom egy 300-400 oldalas könyvet elolvasok 1-2 nap alatt és megértem hogy mi van benne, olvasó naplót is tudok írni belőle. Köszönöm a hozzászólásokat,várom a többit is.
2013. jún. 25. 15:44
 4/10 anonim ***** válasza:

Sajna az alapfok nem túl sokat ér, nem akarlak elkeseríteni :-) De a gimiben lesz lehetőséged feltornázni közép vagy felsőfokra, amelyek pontot érnek a továbbtanulásnál.

A könyvek meg... jó dolog, hogy szeretsz olvasni, azonban nem mindegy, hogy az a 300 - 400 oldalas regény egy habkönnyű kis valami vagy micsoda, mert jogon lesznek olyan könyvek vagy jegyzetek, amelyek csak 20 oldalból állnak, de már az első mondat után szétesik a fejed :/ Érted, hogy mit akarok mondani, remélem. :) Mindenesetre még messze van az a pont, amikor tényleg el kell döntened azt, hogy hova mész tovább, ennyi idősen én is teljesen mást akartam, mint amit szeptembertől fogok tanulni.

2013. jún. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Olvasgathatod a római jogot, és ismerkedhetsz a latin nyelvvel, jogi kifejezésekkel.
2013. jún. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Persze persze angolból és németből felső fokot szeretnék esetleg még egy nyelvet. (Orosz vagy francia). Könyveket olvasok ifjúsági regényeket de néha tudományosakat is amik ugye segítik a tanulást.Utolsó előtti hozzászóló, mindent értek. Ksözönöm. :) Utolsó hozzászóló megértettem és köszönöm szépen a választ igyekszem. És tényleg tudom h messze van még, de jobb korán kezdeni mint soha..:)
2013. jún. 25. 16:02
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha jogra akarsz menni, akkor feküdj rá a magyarra, törire. Azt hiszem ezek a felvételi tantárgyak ott.

Nem akarok semmi rosszat neked, de azért ez az elképzelés még változhat. Nekem kb. minden évben mások az elképzeléseim, szóval most magamból indulok ki.

Ha jót akarsz magadnak, akkor tanuld az összes tantárgyat még most, aztán ha netalán változik az elképzelésed, akkor sem késő.

2013. jún. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ez az elképzelés már nekem 2.osztályos korom óta van! Szóval szerintem nem nagyon fog megváltozni. ÉS köszönöm a hozzászólásokat.
2013. jún. 25. 16:29
 9/10 anonim ***** válasza:

Magyar,Töri!! ezekre feküdj rá nagyon mert ezek kellenek és a nyelv ahogy írták már. Mindenképpen csinálj emeltet magyarból és töriből mivel mire odakerülsz hogy érettségizel lehet bevezetik azt hogy emeltet kérnek mint az orvosin hiszen így is már egy emeltet kérnek a jogon. Ajánlom ezt a könyvet: [link]

én úgy tudom ilyenből tanulnak ott. (információim szerint ez a legjobb ilyen római jogos könyv, hiszen a római joggal kezdik az elsősök a jogot ezért ajánlom hogy nézd meg esetleg vedd meg ha nagyon elszánt vagy :)

Sok sikert! :))

u.i: Én is ilyen idős lehettem amikor eldöntöttem hogy mi is akarok lenni, mondjuk nekem teljesen más az irány de azóta is bennem van és ezzel is tanulok meg minden szóval kívánom sikerüljön neked! :)

2013. jún. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. :-)
2013. jún. 25. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!