Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fordító és tolmács mesterképzé...

Fordító és tolmács mesterképzés. Milyen alapszakról lehet oda menni? Főleg az ELTE érdekelne, bővebben lent.

Figyelt kérdés
Jól olvastam, hogy BÁRMILYEN alapszakról lehet ide jelentkezni? Csak mert én eddig orvosnak készültem, és már másodszorra próbáltam meg, de idén sem fog összejönni, és arra gondoltam, mégis inkább nyelvi területen helyezkednék el, mert az mindig is ment. Németből van már két éve középfokúm, de nem mentem tovább a felsőre, mert azt hittem nem lesz rá szükségem. Angolból most készülök az írásbeli középfokra, a szóbeli már megvan. Egyszer majd spanyolul is szeretnék megtanulni, mindig nagyon tetszett nekem az a nyelv. Viszont az a problémám, hogy idén valószínűleg mentőtisztire vagy biológia szakra van esélyem bekerülni, ami eléggé elüt a nyelvi területtől. Az ELTE weboldalán azt olvastam, hogy bármilyen alapszakos diploma jó ehhez a mesterszakhoz (ha jól értelmeztem egyáltalán), viszont felvi.hu-n a mesterszak-keresőnél nem ezt láttam... Most akkor, hogy is van? Valaki hozzáértő legyen kedves írja meg, mert sorrendet módosítanom, ha egyáltalán valamelyik jó. Ha nem akkor újra kell felvételiznem, de jó lenne tudni mi a helyzet. Valaki segítsen ha tud!

2013. jún. 26. 09:52
 1/8 anonim ***** válasza:

ami a felvin van az a hivatalos

én TB alapszakot végeztem, és nem mehetek el ezzel mondjuk angol mesterre, mindenképpen nyelvi BA-nak kell lennie


Javaslom, hogy menj be, vagy hívd fel a suli tanulmányi osztályát, és ők 100%-os választ adnak, az ELTE TO száma tuti fent van a neten

2013. jún. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Már írtunk egy e-mailt, de sajnos nem érkezett válasz rá napok óta. A vége a telefonálás lesz, mert nagyon szorít a határidő.
2013. jún. 26. 10:27
 3/8 anonim ***** válasza:
55%
Nem, sajnos nyelvi szak szükségeltetik hozzá.
2013. jún. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De akkor miért írják, hogy bármely alapszak jó hozzá? Ma a felvin véletlen belebukkantam egy cikkbe, ahol pont erről a szakról volt szó, és ott is ezt írják. Csak az a baj, hogy ott van az a mesterszakkereső, szintén a felvin, és ott meg nincs olyan lehetőség felsorolva, amiket én írtam. Viszont nemcsak nyelvszakok vannak, hanem ilyen, hogy élelmiszermérnök, meg asszem kertészmérnök (?), amiknek szintén nincs köze nemhogy a nyelvhez, de még a bölcsészettudományhoz sem. Szóval én már nem értem. :S De azért köszönöm a válaszod!
2013. jún. 26. 21:33
 5/8 anonim ***** válasza:
2013. jún. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én is ugyanezt néztem, mert ha lehetséges ide szeretnék menni. Csak nem vagyok benne biztos, hogy jól értelmeztem, amit ide írtak. Olyan túl egyszerű lenne, vagy nem tudom... Ha meg rosszul értettem valamit, lehet, hogy újra kell felvételiznem. Azért neked is köszi a választ!
2013. jún. 27. 08:26
 7/8 A kérdező kommentje:
Na az ELTE-n azt mondták, hogy elvileg mindegyik alapszak jó hozzá. Reménykedem, hogy valóban így van.
2013. jún. 27. 20:50
 8/8 anonim válasza:
Bármelyik alapszakról tovább lehet menni fordító és tolmács mesterre , DE a bemeneti követelmény egy C1-es és egy B2-es nyelvvizsga. Plusz a gyakorlati vizsgákon elegendő pontot kell szerezned, ami abból áll, hogy 3 nyelven fordítasz, tolmàcsolsz
2023. júl. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!