Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pénzügy és számvitelre jelentk...

Pénzügy és számvitelre jelentkeztem és 458 pontom van. Az előzetes ponthatár 460, ami számomra elég kellemetlen :/ A kérdésem hogy ezek az előzetes ponthatárok fix ponthatárok vagy még változhatnak?

Figyelt kérdés
Interneten annyi féle variáció van, hogy nem tudom mit higgyek el. Egyesek szerint ezek fix határok, máshol azt írják ezek minimum ponthatárok, Indexen meg az van hogy ezek előzetes ponthatárok, amivel kb 10-20% jut be (na most 10 vagy 20 mert nem mind1) és ha nem érik el elegen az előzetes ponthatárt akkor lejjebb rakják. Pontosan mi az igazság? Van esélyem bekerülni vagy sajnos épp hogy lecsúsztam róla?

2013. jún. 29. 10:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nézd, én nem tudom biztosra, de nekem úgy a logikus, hogy a jelentkezőktől fugg, hogy mennyi lesz a ponthatár.

Ugye a 460 a minimum, annál lejjebb biztos nem lesz, ez csak feljebb mehet.

A legrosszabb eset az lenne, ha nem lenne annyi jelentkező, mint amennyi helyet meghirdettek, és akkor a minimum ugye a 460 lenne. De a jobb helyeken ettől nem kell tartani.

2013. jún. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Lehet, hogy igazad van, de a 16 'nem támogatott' szakon nincsenek keretszámok, és komoly esély van rá hogy ezt a határt nem éri el 10% (20% meg tuti hogy nem). A régi rendszerben psz-en a legmagasabb ponthatár a Corvinuson volt de ott is 450 fölött soha nem volt. A többi egyetemen/főiskolán 400 alatt volt a ponthatár. Akkor most ha nem éri el a legjobb 10-20% (kormány ravaszul szabta meg, mert nagyon nem mind1 hogy meik :) akkor se viszik lejjebb?

2013. jún. 29. 16:45
 3/17 anonim ***** válasza:
Az elmúlt 2-3 évben alapból psz-t csak költségtérítésesen indítottak, ezért volt alacsonyabb a ponthatár. Azelőtt pedig nem kellett se emelt és nem volt 500 pontos rendszer. Ezeket elfelejted... Ha államilag támogatottan indulna rendesen, kellene vagy 465-470 pont biztos Corvinusra, mivel pénzügy-számvitelre mindig rengetegen jelentkeznek.
2013. jún. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Tavalyi év kivételével minden évben volt államilag támogatott és Ln az államilag támogatott ponthatárra mondtam hogy soha nem volt 450 fölött még a Corvinuson se.

Fizetős ponthatár az 240 volt mindenhol a Corvinuson 390.

2013. jún. 29. 18:45
 5/17 anonim ***** válasza:

460 pont fix amit 1012 január 21.-én hirdetett meg az emmi, vagy is ha 458 a ponthatárod az cink, mert biztos, hogy államilag támogatottra nem vesznek fel :/

Hova jelentkeztél bgf vagy bce?

2013. jún. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Mindkettőt megjelöltem. Első helyen a Corvinust, ami szerintem is felejtős de a BGF-be még reménykedek hátha.
2013. jún. 30. 13:17
 7/17 anonim ***** válasza:
hááát ha bgf-re vesznek fel, akkor lehet, hogy csoport társak leszünk :)
2013. jún. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:

Ez egy nagyon jó kérdés!

Én ugyanebben a cipőben vagyok, csak nekem 455 pontom van és a BGF-en jelöltem be a nemzetközi gazdálkodást. Én azért még reménykedem, hátha... :D

2013. jún. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Sajnos, szerintem te se kerülsz bele a körbe :/ de a remény hal meg utoljára :D
2013. júl. 1. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

14:17-es: Hidd el Én örülnék a legjobban ha csoporttársak lennénk, mert fizetősre nem megyek :)

Amúgy neked hány pontod van?

2013. júl. 1. 16:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!