Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megkezdett egyetemi képzés...

Megkezdett egyetemi képzés helyett tecnikusi? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Két éve kezdtem az egyetemet kémia BSc szakon. Viszont most nem igazán sikerülnek a vizsgáim, és azon gondolkoztam, hogy inkább befejezem, és egy vegyipari technikusi papírt szerzek, ugyanebben a városban, egy szakközépben. Meddig lehet(ett) felvételizni, és vajon beszámítják az egyetemi óráimat ide? Ide is úgy kell felvételizni, mint anno az egyetemre, tehát papírt bead, csekket elküld, vár, és izgul?


Melyik lenne a jobb? Vegyipari technikus, vagy laboratóriumi technikus?

Hogy keres egy pályakezdő technikus?

Ja és fizetős lenne, vagy ezt még állja az állam?


Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2013. júl. 1. 12:12
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem ne hagyd ott az egyetemet még van egy éved, menni fog az! :)
2013. júl. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Amikor már negyedjére sem sikerült egy vizsgám, és tulajdonképpen egy alapvető tárgy, akkor ezt nehezen hiszem. Van még hátra kettő, eddig vizsgaalkalmanként max 2 ember ment át mindegyikből. Elég kicsi az esély arra, hogy sikerüljön. Több tízezer forintot már befizettem eddig ismételt vizsgákra és kreditbüntetésekre, nem igazán akarok többet. Na meg ha most nem sikerülnek még a vizsgáim, akkor 13 kreditet fizetnem kell... majd' 20000 Ft... Akkor inkább ezt kifizetem, és kiiratkozok, és csinálok egy technikusit, hátha az megy...


(Technikusin van tesióra?)

2013. júl. 1. 12:49
 3/5 anonim ***** válasza:
ha nem megy, akkor nincs más választásod. persze te is tudod jól, hogy a diploma 100szor jobb, mint a technikusi. bár szerintem vegyésztechnikusival pont elég jól el lehet helyezkedni, csak túl magas fizut ne várj.
2013. júl. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok: egyébként én is kémia szakon küldöm és én is 2 éve kezdtem. :-)
2013. júl. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért próbáld meg- hátha mégis sikerül a vizsga

Esetl. pasziváltasd a köv. két félévet-

De még ne iratkozz ki

2013. júl. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!