Aki pszichiáternek ill. pszichológusnak készül, annak mit kell tanulnia?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy mi a kettő között a különbség. Arra vagyok kíváncsi, hogy pontosan (középiskola után) milyen egyetemre/főiskolára kell jelentkezni, vagy merre kell továbbtanulni?

Előre is köszönöm a kulturált válaszokat!:)


2013. júl. 1. 22:45
 1/7 A kérdező kommentje:
Még azt szeretném tudni, hogy melyiket érdemesebb jelenleg tanulni? Melyik a könnyebb, egyszerűbb (időben és tanulásban)?
2013. júl. 1. 22:47
 2/7 anonim ***** válasza:

Pszichológia: 5 év egyetem. Aztán ha "szakosodni" szeretne, akkor lehet különféle képzéseket végezni. De baromi sok pénz egyébként, mivel ahhoz, hogy mondjuk kognitív viselkedésterápiát csinálhass, ahhoz előtte neked is x óra kognitív viselkedésterápián kell részt venni. És bizony a pszichológusok órabére nem kevés..


Pszichiáter: Orvosi egyetem (6 év), pszichiátria szakképzés (5 év). Ha utána még specializálódni akarsz (pl. addiktológiára), az plusz 2 év.


A pszichiáter képzés tehát nyilvánvalóan hosszabb (és nehezebb is, mivel az orvosi nem könnyű), viszont mindkettő igen költséges pálya.

2013. júl. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem, nagyon köszönöm ezt a segítséget! :)
2013. júl. 1. 23:04
 4/7 A kérdező kommentje:
Olyan középiskolába járok ahol lehet pszichológiából is érettségizni, és én ezt tervezem. Jelentene-e ez valamilyen előnyt a főiskolán?
2013. júl. 1. 23:05
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem.
2013. júl. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem.
2013. júl. 2. 09:09
 7/7 anonim ***** válasza:
főiskolán? EGYETEM
2013. júl. 3. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!