Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan értessem meg a szüleimm...

Hogyan értessem meg a szüleimmel, hogy nem kéne ezt csinálniuk?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy jövőre ballagok az általánosból és kinéztem magamnak egy jó szakközépiskolát továbbtanulás céljából. A probléma viszont ott kezdődik, hogy a szüleim mást akarnak... apa bölcsésznek akar küldeni (majd az egyetemen) anya meg ha megpróbálok vele beszélni a továbbtanulásról, úgy tesz, mintha nem is érdekelné ez a dolog. Pedig ő is tudja, mit szeretnék. De miért csinálják ezt velem? Amúgy igazából attól félek, hogy jövőre, amikor be kell írni a választott iskolákat, a szüleim nem lesznek hajlandóak aláírni az én sorrendemet, vagy más sorrendet írnak be. Amúgy apa azért akar bölcsésznek, merthogy jó tanuló vagyok meg z agyam, az eszem is... mit mondjak... jó, és szerinte ezt nem kellene elvesztegetni mert később megbánnám. Mit tegyek?

13/L


2013. júl. 3. 09:25
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
Szakkozepbol is lehet meg egyetemre menni, ha meggondolod magad. Te milyen szakmat szeretnel? A bolcsesz diplomakkal vigyazni kell, nem konnyu elhelyezkedni vele. Szuelid ertelmisegiek, vagy csak a sajat "hiannyossagukat" szeretnek potolni veled?
2013. júl. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
18%

Apukád elég hülye, már bocs :D.A bölcsészeknek jelenleg túltelített a munkapiac, így nem nagy az esély arra, hogy hamar elhelyezkedj vele.De viszont, bármilyen középsuliból lehet menni bármilyen egyetemre menni, ezen nem múlik.



Milyen tárgyakat szeretsz?

2013. júl. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%

Valahogy meg kéne győznöd őket, hogy egy szakközép is lehet nagyon jó- Meg ad érettségit is

Tehát nem "rosszabb" mint egy gimi

2013. júl. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%

Milyen szakközepet néztél ki magadnak?

Nem értem a szülőket, ha egyszer a szakközép is ad érettségit, miért forszírozzák mégis a gimit

Felsőoktatásba meg lehet menni szakközép után is

2013. júl. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%

Talán beszélj a nagymamáddal, hogy beszéljen a szüleiddel

Vagy az ofőddel

2013. júl. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Érdekes, az én apukám is olyan volt, mint Te. Nagyon okos fiú volt, és mehetett volna egyetemre, ott lett volna a lehetősége, de benne nem volt meg az ambíció hozzá; így traktoros lett, mert azt szereti csinálni, mind a mai napig. Én ezt sosem értettem, de ha szereti, szereti. A gond akkor kezdődik, amikor nem becsüli a diplomásokat, de ez már nem ide tartozik.


A lényeg, hogyha nagyon nem szeretnél gimibe menni, akkor ne menj! Nincs annál rosszabb, mint amikor minden nap egy olyan iskola falai közé kell belépned, ahonnan alig várod, hogy elballagj :( Mondd meg nekik, hogy örökre utálni fogod őket, ha nem végezheted azt a munkát, amit igazán szeretnél! Ezt már meg fogják érteni :) Engem sem akartak engedni orvosira, aztán makacs voltam :D Légy makacs te is ;)


18/L

2013. júl. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
a legszarabb középiskolából is mehetsz a legjobb orvosi egyetemre, minden csak rajtad múlik, csak az út kicsit nehezebb. ezt hidd el. tehát ha végül nem úgy fog elsülni, ahogy szeretnéd, akkor se bánkódj, minden a kezedben lesz ahhoz, hogy az légy, aki akarsz.
2013. júl. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7-esnek igaza van. Ez nem Németország, hogy a szakiskolából ne lehessen egyetemre menni, csak a gimiből, szóval nyugi :)
2013. júl. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!