Nappali tagozatos OKJ-s képzéseknél miért van különböző iskoláknál más-más korhatár megjelölve?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy abban az évben lehet utoljára nappali tagozatos okj-t elkezdeni amelyikben betöltöm a 22. életévemet. Na már most én 2013 májusában betöltöttem, akkor ebben az évben még utoljára elkezdhetem? Illetve miért van bizonyos iskoláknál 21. éves kor megjelölve, az iskola felülbírálhatja ezt és mondhatja, hogy ők csak 21 éves korig engednek? De olyan is van ahol azt irja akkor kezdhetem csak el ha az utolso tanévben, vagy később töltömbe be a 22-t. Nem tudja valaki most akkor melyik a mérvadó? Egységesnek kéne lennie, vagy teljes mértékben az iskola dönti el?

2013. júl. 3. 10:55
 1/1 anonim válasza:
:S engem is érdekelne mivel én 24.-én töltöm be a 21-et így nem mehetek nappali tagozatos szakmára csak okj elméletben és eddig csak egy érettségim van... amivel egymagában nem tudok kezdeni semmit valamint fősulira van korhatár? esetleg bejuthatok egy 3-mas érettségivel?
2013. júl. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!