Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyha sport diplomata szeretn...

Hogyha sport diplomata szeretnék lenni akkor melyik tantárgyakat kéne jobban erősíteni? és mi a különbség a sport diplomata és a sport politikus között? L

Figyelt kérdés
nem egészen értem a kettő közötti különbséget de szeretném eldönteni,hogy melyik lenne jobb. olyat is olvastam,hogy a kettő kb ugyanaz.:/ most gimibe járok ,előre is köszi a válaszokat:)

#továbbtanulás #sport #tantárgy #sport diplomata #sport politikus
2013. júl. 6. 12:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezek nem egyetemi szakok, hanem pozíciók.

Sport diplomata az a MOB-nál tölt be pozíciót (legalábbis Magyarországon), lehet sokféle végzettsége, általában sport múlttal rendelkező emberek, de ez sem szentírás hozzá.

Sport politikus aki a sport ügyekért illetékes minisztériumban szakpolitikával foglalkozik. Lehet pedagógus, de jogász vagy akár közgazdász, vagy orvos..sokféle. Ez is egy betöltött pozíció.

2013. júl. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
értem. én is portolok azért szeretném ezt választani.de hogyha nem egyetemen tanitják akkor hogy lehet ebbe a pozicióba bekerülni?
2013. júl. 6. 13:36
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Amiket az első válaszoló írt, azokat már lehet tanulni a felsőoktatásban. Azokat elvégezve valami maradandót kell alkotnod, és felkérhetnek az adott pozíció betöltésére.
2013. júl. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tanulj jó, sportolj, jelentkezzél egyetemre, végezd el, sőt tulajdonképpen 2 egyetem elvégzése sem árt, pl. egy Semmelweis Egyetem Testnevelési és Sporttudományi Kar sportszervező szak és egy jogi egyetem már elég muníció ahhoz hogy sport vonalon legyen majd állásod, ha sikeres vagy és van diplomáciai érzéked akkor felfedeznek. " két idegennyelv a minimum amit magyaron kívül érdemes és szükséges megtanulnod.
2013. júl. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
huh az akkor nem semmi :D gondolom nem sok olyan ember van aki ezt végig viszi
2013. júl. 6. 18:53
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mert Te az élet egyik legnehezebb kérdését tetted fel, hogyan kerüljek/dolgozzak magas pozícióba.

Az élet nem olyan egyszerű, hogy érettségizel, beiratkozok egy egyetemre, elvégzed, és ettől egyből lesz jó állásod.

Azt el lehet határozni,(csak azért hogy egyértelmű legyen a dolog számodra egy példát hozok) hogy ügyvéd leszek. Mert érettségizel jogi egyetemet végzel, 3 év gyakorlat, szakvizsga aztán tagfelvétel az ügyvédi kamarába. De azt nem igazán lehet megmondani hogy pl, az ügyvédi kamara elnöke, vagy titkára vagy bármelyik tisztviselője mitől leszel..az alakul az életben, lehet hogy sosem, de lehet hogy 8-10 év gyakorlat után a téged körülvevő szakmai közösség megválaszt a pozícióra. Ezeket nem lehet előre tudni..minden magas pozíció ilyen..csak azt teheted hogy tanulsz és törekszel..da olyan álláshirdetés sosem lesz hogy állást kínál a MOB sportdiplomatát keresek x fizetésért. ezek már nem így működnek.

2013. júl. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!