Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol tudom megnézni, hogy a...

Hol tudom megnézni, hogy a munkanélküli központ milyen tanfolyamokat támogat? (lenne néhány kérdésem, ha valakinek sok ideje van, légyszi segítsen ki)

Figyelt kérdés

Elkezdtem utána nézni, pályakezdő vagyok, most érettségiztem, nem dolgoztam még, de nem akarok itthon ülni, dolgozni szeretnék,de képzettség nélkül nem megy, ugye. Na hát elkezdtem utánanézni, de csak jobban belezavarodtam. Kinéztem egy Marketing és reklámügyintéző-névre hallgató tanfolyamot, csakhogy fogalmam sincs, hogy most ezt támogatná nekem a munkanélküli? Természetesen rákerestem, de 0 a használható infó...

Lehetséges egyáltalán egy sima érettségivel bármit kezdeni? Nagyon szeretnék dolgozni és nem a szüleim nyakán ülni, de sehol semmi, pedig már a szemem kifolyik a sok gép előtt ücsörgős munkanézegetős órától.

Előre is köszönöm ha bárki megszán és válaszol:)


2013. júl. 9. 19:40
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Kicsit csipkelődök de nem munkanélküli a központ:) munkaügyi központ, az ügyfeleik a munkanélküliek. Bocs csak nem hagyhattam ki!

A munkaügyi központ csak tartós munkanélkülieknek támogatja a képzését, azaz 3 hónap regisztrált státusz után tudsz bármire is jelentkezni, addig szóba sem állnak veled ilyen tekintetben. Csak azokat a képzéseket támogatják amiket ők hirdetnek meg, olyan nincs hogy Te kinézel egy képzést bárhol és azt neked támogatják. Általában rövidebb képzések vannak tanfolyami jelleggel. 3-4 hónaposak. Felvételi van, sokan tülekednek az ilyen képzésekért, akiknek már más lehetősége nincs támogatott formában tanulni. De neked még van másik lehetőséged, rendes szakmát szerezni, nem egy gyorstalpalót pár hónap alatt!

Ha jól gondolom még 18-19 éves lehetsz. Neked rendes iskolarendszerű képzésbe kell beiratkoznod okj szakképzésre, az ingyenesen jár neked, 21 éves korig. Amíg a 20. évedet betöltöd a családi pótlék is jár utánad ha ilyen szakképző iskolába beiratkozol. Diákigazolvány is jár.

Tehát ilyen képzéseket nézzél magadnak, de vigyázz az állam csak 1 képzést áll, érdemes jól választani, mert a következő képzést ha rosszul döntöttél elsőre, és nem találsz munkát a végzettségeddel azt már magadnak kell fizetni.

Marketing és reklámügyintéző képzés semmire sem való..marketingesen egyetemi diplomával sem tudnak elhelyezkedni nem hogy okj végzettséggel!

Valamiért azt hiszem hogy lány vagy..ezért megpróbálom összeszedni hogy miket érdemes tanulni okj képzésben, hogy munkád is legyen. (ha mégis tévednék akkor fiúknak van lehetősége még egy jó pár férfi szakma van amivel van munkahely is)

-logisztikai ügyintéző

-eladó

-szociális gondozó

-gyógyszertári asszisztens

-ápoló

-általános egészségügyi asszisztens

-fogtechnikus

-ötvös

-informatikai rendszergazda

-pénzügyi-számviteli ügyintéző

A sorrend semmit sem jelent csak így jutottak eszembe a szakmák.

[link]

Itt megtalálod az összes képzést/szakmát amit indítani lehet ma Magyarországon. Érdemes ezt bogarásznod figyelmesen. Ha már kiválasztottál valamiket akkor kellene iskolát keresni hozzá a közeledben. (a böngészéshez, amelyik képzésnél azt találod hogy tanfolyami jelleggel indítják azt kihagyhatod, ugyanis a tanfolyami képzés az nem ingyenes csak az iskolarendszerű)

Kb ennyi ami eszembe jutott

2013. júl. 10. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, kedves válaszoló! :)
2013. júl. 10. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!