Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségire jelentkezés...

Érettségire jelentkezés lehetséges?

Figyelt kérdés
2009-ben végeztem el a szakmunkásképzőt. A kérdésem az lenne, hogy sima szakmunkásként jelentkezhetek-e érettségire, vagy el kell mennem miatta esti sulira ami érettségire felkészítő?

2013. júl. 9. 22:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Sztem kell az esti suli
2013. júl. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem jelentkezhetsz. Szakközépiskola vagy gimnázium elvégzése után lehet érettségizni.
2013. júl. 10. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
természetesen előtte el kell végezned a középiskolát. mi se viccből ültünk ott 4 évet... ha már megvan a 12. lezárt éved, csak akkor lehet érettségizni.
2013. júl. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nekem is van 4 lezart evem csak szakmunkasban... Amugy utana erdeklodtem, es 2evet kellene jarnom, hogy erettsegit tehessek. Osztalyozotol elbol elzarkoznak az esti iskolak... Igy jar aki keson akarna erettsegizni, semmi tamogatast nem nyujtanak az iskolak, hiaba tennek osztalyozo vizsgakat. Magyarorszag...
2013. júl. 15. 17:11
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyszerűen ez a jogszabály, nem az iskolák tehetnek róla. Az egy kedvezmény, hogy a felnőttoktatásban két év alatt is el lehet végezni a négy évet. A szakmunkásévek sajnos nem számítanak bele, mivel nem tanultál elegendő közismereti tárgyat.
2013. júl. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
En ezt ertem, de 2 ev egy dolgozo embernek eleg sok ido. Csak azt nem ertem, hogy eselyt miert nem lehet adni annak aki erettsegit szeretne, ugy hogy nem megy el ra 2 eve..
2013. júl. 15. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!