Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen (OKJ-s) szakmát tanuljak?

Milyen (OKJ-s) szakmát tanuljak?

Figyelt kérdés

Lány vagyok. De nem valami szociális lény, hanem a műszaki és tudományos dolgok érdekelnek (sokszor szabadidőmben is).

Egészségügy felé NEM akarok orientálódni.


Érdekel a biológia; a közlekedés; az energiatermelés; a városrendezés, valamennyire az informatika is.


Azért nagyon fiús szakmát se szeretnék.


2013. júl. 11. 12:25
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]

Itt m9ndent megtalálsz szakmacsoportokat is, így látod a teljes képzési palettát. Amit leírtál hogy érdekel rengeteg szakma szóba jöhet, inkább nem sorolom őket jobb ha magad választasz ki közülük..után lehet megvitetni melyiket érdemes, vagy érdemesebb.

2013. júl. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Pont az a baj, hogy rengeteg van...

Nem tudok rengeteg közül választani.


Nem tudnátok valahogyan szűkíteni a kört?

2013. júl. 11. 12:54
 3/6 anonim ***** válasza:
Próbáld meg úgy csinálni, hogy először végig nézed milyen szakmák vannak, kiírod aminek a neve esetleg szimpatikus.. utána pedig elolvasod a részletes leírást melyik mit takar, így hátha letudod szűkíteni melyik az amelyik igazán érdekel (én így csináltam, pont ez alapján a honlap alapján amit az első válaszoló linkelt).
2013. júl. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nekem már egyszer egyetemi szakoknál se sikerült ez.


Ha valamiből sok van, nem tudok dönteni.


Amúgy egyiknek se szimpatikus a neve. :D

2013. júl. 11. 13:06
 5/6 anonim ***** válasza:
Ajaj, akkor ez így nem lesz egyszerű :D Akkor próbáld meg úgy, hogy a lakhelyed környékén lévő iskolákat nézed meg, hogy hol mit lehet tanulni, hátha máris szűkül a kör :D
2013. júl. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A felsoroltak alapján nem tudnátok párat?

Nem hinném, hogy olyan sok lenne ezek alapján, csakhogy én nem ismerem a szakmákat, végképp.


Fontos az is, hogy piacképes legyen. Ezért is hagynám ott azt az egyetemi szakot, ahol vagyok.

2013. júl. 11. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!