Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri bölcsisnéninek mennem?...

Megéri bölcsisnéninek mennem? Egyáltalán bölcsisnéninek hívják a bölcsődében lévő pedagógust? (Lent további kérdések találhatók. )

Figyelt kérdés
2 év múlva főiskolára szeretnék felvételizni és a jelenlegi pontjaimat összeszámnolva arra jutottam, hogy csecsemő- és kisgyermeknevelőnek vennének fel a legkönnyebben. Nos, én államilag támogatott nappali képzésre gondolok ezalatt, bár elsőnek levelezőn akartam, de oda több pont kell így inkább nappali. Érdekelnek a gyerekek egyébként. Elsőnek mondjuk tanítónő vagy óvónő szerettem volna lenni, csak hát ahhoz még nem ártana egy nyelvvizsga hogy oda biztosan felvegyenek. Mit gondoltok? Megéri a csecsemő- és kisgyermeknevelő? Igaz hogy ezzel nem kapok diplomát csak oklevelet? Az oklevél az mi? Azért is gondoltam, hogy jobb a csecsemő és kisgyermeknevelő, mert az csak 3 éves, míg a másik kettő az 4 éves. Az is érdekelne, hogy vajon milyen fizetésre számíthatnék? NEm lenne elég csak egy okj végzettség?
2013. júl. 11. 19:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Csecsemő- és kisgyermeknevelő 3 éves alapszak, diplomát kapsz és kell nyelvvizsga, igaz a felvételhez nem, de a diplomához igen. Ugyanennek a szaknak van egy alacsonyabb szintű képzési formája, FSZ képzés itt csak okj oklevelet kapsz és nem lesz diplomád, bár ezt is főiskolán oktatják.

csecsemő- és kisgyermeknevelő 4 félév a képzési idő, és végzéshez nem kell nyelvvizsga

Ha a véleményem érdekel nem érdemes tanulni, mert nehéz vagy szinte lehetetlen elhelyezkedni vele.

2013. júl. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Inkább ovónéninek tanulj
2013. júl. 12. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A bölcsikben eü-s érettségivel is alkalmaznak. Esetleg valami tanfolyamon részt vesznek, de az sem biztos.

Gondozónőnek hívják őket.


Megéri? Attól függ, kinek mi éri meg. De keveset keresnek, az biztos, éppúgy, mint az egészségügyben dolgozók.


Főiskolai képzést szerintem hülyeség belőle csinálni, akkor már inkább tényleg óvónőnek menj, ha van hozzá affinitásod.

2013. júl. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ha bölcsődében kisgyermeknevelő akarsz lenni, akkor vagy a 2 éves felsőfokú szakképzést kell elvégezni, vagy a 3 éves alapképzést, ami diplomát ad, de nyelvvizsga is kell hozzá. Anyagilag a 3 évessel mindenképpen jobban jársz, mert a felsőfokúval minimálbért keresel csak:( Nézd meg a közalkalmazotti bértáblát, a felsőfokú E, az alapképzés F kategória. Én már régóta dolgozom bölcsiben, de csak most végeztem a felsőfokút,hosszabb távon viszont mindenképpen jó lenne a diplomát megszerezni. Nagyon szeretek gyerekekkel foglalkozni, de oviba nem mennék, a bölcsisek teljes mások:)
2013. júl. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!