Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyiket érdemesebb elvégezni...

Melyiket érdemesebb elvégezni a kereskedelem és marketinget a gazdálkodási és menedzsmentet, esetleg a turizmus vendéglátást?

Figyelt kérdés
Mindenképp valami gazdasági képzésen gondolkozom!
2013. júl. 13. 13:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Mindegyik telített... de amelyik jobban tetszik. Ne azért végezz el egy szakot, mert az érdemes, hanem azért, mert szeretnéd és érdekel.
2013. júl. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen csak ha már elvégzem akkor szeretnék vele munkát is találni! Meg ez a telítettség szerintem csökkeni fog mert a 460 as ponthatárral lényegében fizetőssé tették a gazdasági képzéseket
2013. júl. 13. 14:42
 3/10 A kérdező kommentje:
Persze ez csak hosszú évek múlva jön elő gondolom de lehet hogy tévedek és így is egy cdomóan mennek oda
2013. júl. 13. 14:44
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem nagyon használt nekik, nézd meg a jelentkezők számát:

gazdálkodás és menedzsment: 7431

turizmus - vendéglátás: 5388

kereskedelem és marketing: 4942

2013. júl. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ezekből a szakokból már most telített a piac és még folyamatosan képzik is az utánpótlást. 460 pont és költségtérítés ide vagy oda nagyon népszerűek és sokan jelentkeznek, viszont túl sok van belőlük, így a munka találás nehéz lehet :/
2013. júl. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hajrá,hajrá,csináld meg mind a 3-at!Biztos siker!
2013. júl. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
6. ! Értem én de ha egyszer ez érdekel és nem a mérnök szakok akkor mit csináljak?! Nem szeretnék gyárban robotolni és mielőtt ítélkeznél már dolgoztam ott és nem diákként! Te talán orvos vagy vagy gépészmérnök?! Miért gond az ha valaki tanulni szeretne?!
2013. júl. 13. 16:04
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát én (építő)mérnöknek tanulok, de a közgazdász ismerőseim hamarabb találnak, jobban fizető munkákat, mint az ilyen-olyan mérnök ismerőseim. Én ha most kellene választanom, inkább gazd.men-re mennék, nem is kellett volna ennyit szívnom a BME-ÉMK-n...
2013. júl. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Azzal rosszul járnál!Még pénzügyes se kell annyi!Igazából a nyelvtudás számít,a többi hablaty.Kb. okj szintű melókat csinál a többség.Barátom nővére 150k-et kap könyvelőként 5 év tapasztalattal,nyelvtudással,12 órában,Pesten.


Kérdező:

Nem lehet mindenki fővezér meg mánáger.De ezt a kis taknyok sose fogják megérteni(vannak kivételek akiket apuci szépen beültet a helyére,de ez a létszám limitált).Lehet nyers voltam és sokan meg fognak sértődni,de így van.Akik ezekben a szakmákban találnak melót,azok nem keresik halálra magukat.Hosszútávon egy mérnök,kutató vagy szakmunkás többet is elérhet.Azzal is tisztában vagyok,hogy a pénzel lehet még több pénzt csinálni,de ez a diploma nem fog megtanítani arra,hogy hogyan használd a pénzt,hogyan fektess be.A sok kisgyereknek csak alibi diploma az ilyen,mert apu már előkészítette neki a helyet,csak a papír kell.

2013. júl. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Amúgy elmondom,hogy mérnök és közgé szakot(csúnyábban menezser) is csináltam/om.Ismerem mindkét oldalt.Az tény hogy a mérnökpalánták szeretik fényezni a kis buksijukat,meg mindenki hülye aki nem mérnök.Csak vannak szakok amik abszolút lehúzás szintjére és átbaszásra épülnek,de hiába ragoznám valakinek,ha már eldöntötte és az az álma...
2013. júl. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!