Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van ennek így valami értelme?

Van ennek így valami értelme?

Figyelt kérdés
Jelentkeztem felsőoktatásba de nem fognak felvenni mert nem sikerült jól az újraérettségim! Arra gondoltam hogy pótfelvételin jelentkezem felsőoktatási szakképzésre októberben újraérettségizek és jövőre jelentkezem megint! De akkor ugye az fszt félbehagynám ha lehet ilyet és elkezdeném az alapképzést! Gazdasági képzésre szeretnék majd menni szóval arra gondoltam hogy kereskedelmi logisztikára vagy gazdmen kis es középvállalkozásira jelentkezem most! Alapképzésen gazdmenre vagy ker marketingra mennék! Így tudnak beszámítani tárgyat ha csak az első vagy az első 2 félévem lenne meg fsz-en? Vagy ez így hülyeség?
2013. júl. 14. 21:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Általában tárgyat elfogadtatni akkor lehet, ha a két intézményben a tárgykövetelmény legalább 60%-a megegyezik. De az lehet ennél több/kevesebb is, intézményenként változó.


Ennek jó lenne utánajárni, mert ha nem lehet akkreditálni, akkor felesleges elkezdeni az fsz-t, inkább dolgozz, tanulj nyelvet, stb.

2013. júl. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nyelvet tanulok most is! Hol tudnék ennek utánajárni csak az adott egyetemen? Olyankor mi a helyzet ha másik egyetemen szeretném az alapképzést elkezdeni? Egyébként már 23 vagyok szóval remékem nem késő elkezdeni
2013. júl. 14. 22:23
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem beszámíthatóak a tárgyak, másik egyetem esetén viszont már nem vagyok benne biztos. Az egyetem tanulmányi osztályán kell erről érdeklődnöd.


Amúgy azt is tartsd szem előtt, hogyha államilag támogatott FSZ-re mész, és 2 félév után otthagyod, akkor vissza kell fizetned 1 félévnyi tandíjat vissza kell fizetned.

2013. júl. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!