Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hegesztő tanfolyamot felnőttké...

Hegesztő tanfolyamot felnőttképzésben érdemes elkezdeni?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, és szeretnék megszerezni egy hegesztő szakmát. De rengeteg kételyem van efelől. Először is tisztában vagyok a legtöbb OKJ-és szakma mit ér, mit ad, és mennyire lehet elhelyezkedni vele. Kb. semennyire. Már dolgoztam ezelőtt, külföldön is lehúztam 2 évet, de hogy visszajöttem Magyarországra teljesen kétségbe vagyok esve. Otthon kell laknom szüleimmel, sehol nem találok munkát, szóval nem kicsit szar. Ezért is szeretnék lerakni egy normális szakmát, ami talán hiány szakma is, és "hallásból" jól is lehet vele keresni. Ugye ez kinek mi, nekem nincs nagy igényem, egy albérlet, normális kaja, egy kis elrakható pénz.

24 évesen tudom, még fiatal vagyok, de 2 évet eltölteni a suliban már nem tudnék, mellette dolgoznom is kell(már ha találok), ezért gondoltam valami képzésre. Utolsó esélyként még a munkaügyis képzés is szóba jöhetne.


Szóval a kérdésem az lenne, ezek a tanfolyamok mennyire megbízhatóak, mennyi esély van hogy egy normális munkát kapok? Szigorúan belföldön.



2013. júl. 16. 18:16
 1/2 MrPifta ***** válasza:
nálunk most tette le egy srác, azt mondja nagyon megéri, sok helyre elmehetsz vele
2013. júl. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 goaus ***** válasza:
Igen, ott érdemes. Ha tudsz nyelvet tényleg jól - nem az otthoni szinten - azonnal elhelyezkedhetsz utána külföldön, nagyon keresett szakma, persze nem kell beleírni a CV-dbe h kezdő vagy, és kell hozzá jó minősítés is. Én első hónapban megkerestem kinn 3200 fontot, amit otthon egy év alatt kaptam volna maximum! Szegény tanárom aki kenterbe ver minden eljárásban meg egy év alatt sem kap ennyit, vmi 90 ezer ft volt a nettója. De ha minden igaz sikerült rábeszélnem menjen osztrákokhoz!:)
2013. júl. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!