Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik elképzelés a jobb?...

Melyik elképzelés a jobb? Továbbtanulás.

Figyelt kérdés

A cél: gazdaságinformatikus (BSc) diploma.


1.

Szeptembertől elkezdek estin egy 2 éves gazdasági informatikus OKJ képzést (Leövey Klára Gimnázium). Tudom, hogy semmit sem ér és jobb lenne főiskolára menni, de idén erről sajnos már lekéstem. A pótfelvételi lehetőségét nem tudom kihasználni, mert ott csak költségtérítéses képzéseket hirdetnek meg, és a félévente 276.000 ft-os tandíjat (BGF) nem tudom bevállalni.

Jövőre jelentkeznék főiskolára (BGF Gazdaságinformatika szakra) államira levelezőn, mellette az 1. évben befejezném az OKJ-t. Talán így könnyebben is találnék majd a fősuli mellett munkát.


2.

Pótfelvételin jelentkezem (természetesen, ha meghirdetik) gazdaságinformatikus BSc-re a WSUF-ra, ahol "csak" 160.000 ft a tandíj félévente, de van részletfizetés. Egy évet elvégzek itt, aztán megpróbálok átjelentkezni a BGF-re. Milyen eséllyel vennének át a WSUF-ról?

A másik megoldás az, hogy jövőre a WSUF mellett jelentkezek a BGF-re, és felvétel esetén beszámíttatnám a krediteket, így a BGF-en másodéven folytathatnám.



(Egyébként nem vagyok benne biztos, hogy megéri a WSUF-ra kidobni ennyi pénzt, mert ha azt nézem, hogy itt csak két hetente pénteken és szombaton van oktatás, a BGF-en meg hetente, akkor a WSUF mégis csak drágább.)


Mindezek mellett természetesen dolgoznék, nyelvet tanulnék, de mindenképpen el akarok kezdeni valamit olyat, ami a szakmában is visz előbbre. Csak nem tudom, hogy melyik utat lenne érdemesebb végigjárni.


Véleményeket és ötleteket várok. Előre is köszönöm!


2013. júl. 18. 09:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Pótfelvételin a BGF már nem jöhet össze?

Mert szerintem a legjobb megoldás az lenne, hogy oda pótfelvételizni, az okj-s képzést szerintem hanyagold, a képzést diákhitelből kifizeted és akkor suli közben nem kell elmenned dolgozni (hidd el kőkemény a suli, nem tudnál mellette dolgozni, csak a tanulmányaid rovására).

Nyáron ha elmész dolgozni, akkor a diákhitel nagy részét vissza tudod majd törleszteni (évi 2% a kamat, szóval ne ilyen miatt ne vedd fel, hogy magas a kamat).


Egyébként gazdasági infó nagyon jó választás, de nagyon kemény lesz készülj fel rá!

2013. júl. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Végülis pénzügyi lehetőségeid döntsék el, mikor jelentkezel főiskolára. A lényeg mindenképpen, hogy ne hanyagold a tanulást, ha lehetséges, még mellékmunkával sem. Minden szakmában lehet előre jutni, de csak a legjobbaknak. Ezért a jövőd záloga mindenképpen az, mire végzel, mennyit tudsz.

Ha a maradék idődet önképzésre fordítod, az hasznos. Lehet jó szakkönyveket kapni, és tanácsot kérhetsz a főiskoláktól is. Mostanában szerveznek a legtöbb helyen úgynevezett gólyatáborokat, ha ezeken részt nem is veszel, de az ezzel foglakozóktól szakszerű tanácsokat kaphatsz. Böngészd a honlapjaikat.

2013. júl. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A diákhitel nálam már nem jöhet szóba. :(
2013. júl. 18. 11:04
 4/5 anonim ***** válasza:
Államira,levelezőn??Sok siker hozzá!!
2013. júl. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Miért?
2013. júl. 18. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!