Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy nézzek filmet, sorozatot...

Hogy nézzek filmet, sorozatot idegen nyelven gyakorlásként?

Figyelt kérdés
Tavasszal szetetnék nyelvvizsgázni németből! Nézzem német nyelven magyar felirattal vagy inkább felirat nélkül? Vagy esetleg magyarul német felirattal, vagy németül német felirattal? Melyik verzió a legjobb? Én amúgy simán felirat nélkül idegen nyelven gondoltam!
2013. júl. 20. 23:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem az angol tanárnőm tanácsolta (kint Angliában, született angol)

Előbb nézem meg a filmet csak angolul, és próbáljam megérteni a mondatokat.

Majd nézem meg feliratosan így tudni fogom hogy jól értelmeztem-e a szöveget. Majd nézzem meg újra de felirat nélkül.

Azt is tanácsolta hogy érdemes inkább sorozatokat nézni, mert változatos, minél több részt nézel meg annál jobban fogod érteni. A sorozatok egyik előnye, hogy sokszor ismétlődnek a mondatok..

2013. júl. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nézd inkább felirattal

Mármint német felirattal

2013. júl. 21. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Vagy először nézd német felirattal

Utána pedig magyar felirattal

(már ha vanm egyáltalán ilyen)

2013. júl. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Tökmindegy, köze sincs egymáshoz a kettőnek. Ha érteni akarsz németül, felejtsd el a feliratot. Ha meg nyelvvizsgázni akarsz, magold be a valóságtól elrugaszkodott blablát, amit a tanár kiad.
2013. júl. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Akkor meg mindegy melyiket nézi
2013. júl. 21. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha felirat nélkül számodra élvezhetetlen, mert annyira nem érted, akkor először német felirattal, nehogy teljesen elvegye a kedved a dologtól. Aztán egy idő után azt veszed majd észre, hogy rá sem kell nézned a feliratra :)

Egyébként meg én régen azt csináltam, hogy a bsplayer-rel néztem a sorozatokat, amihez lehet egy elsődleges és másodlagos feliratot is rakni. Mondjuk alulra beteszed a németet, felülre a kép tetejére meg a magyart. És ha nem érted a németet, rápillantasz a magyarra gyorsan. Nekem ez is bevált :) A bsplayer netről ingyenesen letölthető, ha érdekel esetleg.

2013. júl. 21. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekünk volt az euroexamtől egy pasas bemutatót tartani, és azt mondta, hogy a legeslegrosszabb eset az, amikor németül német felirattal nézzük. Nagyon csodálkoztam én is, de ha ő mondja..:D
2013. júl. 21. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#7


HA nehéz a nyelvezete akkor először nézd meg magyarul hogy tudd hogy miről szól. Aztán németül német felirattal.


Csak is és kizárólag német felirattal!

2013. júl. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nem csak a nyelvvizsga miatt szeretném,hanem hogy valóban értsem is amit mondanak,mert pl amikor ausztriában voltam nem nagyon értettem hogy mit is beszélnek az emberek és ezen szeretnék fejleszteni.már ha így lehet. Egyébként én is sorozatokra gondoltam először és majd utána jöhetnek a filmek
2013. júl. 21. 10:11
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért írják sokan, hogy német film német felirattal rossz ötlet. Teljesen rendben van, angolul én is így tanultam meg és most németből is ezt szeretném, bár abból nehezebb feliratot találni. Magyar felirattal semmiképp ne nézd, mert a feliratszerkeztés során elég sok minden átalakul és a helyi kifejezések/utalások is fordítódnak, ami nyelvtanuláshoz nem biztos, hogy jó.
2013. júl. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!