Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ebben az esetben ingyenes az OKJ?

Ebben az esetben ingyenes az OKJ?

Figyelt kérdés

Már van egy iskolarendszerben szerzett OKJ-s végzettségem, de azt én fizettem. Most szeretnék egy másikat (estin), de kicsit bizonytalan vagyok abban a kérdésben, hogy ingyenes lenne-e vagy sem.

Utánanéztem már pár helyen, de nem igazán találtam semmit. A közoktatási törvény nem tér ki erre, az iskolák meg össze-vissza tudják, hogy ebben az esetben mi a szabály.


A LIA honlapján például tisztán le van írva, hogy "Ha van már OKJ-s bizonyítványod, de azt nem államilag támogatott módon szerezted, hanem fizettél érte, akkor még egyet csinálhatsz ingyen."

Ezen kívül is olvastam még néhány helyen, ahol kiemelik, hogy állam által támogatott OKJ-d ne legyen, de a legtöbb helyen úgy írják, "ha még nem rendelkezik OKJ-s végzettséggel", akkor ingyenes.


Akkor most valójában mi az igazság? Nem szeretném megszívni azzal, hogy utólag kifizettetik velem a képzés teljes díját csak azért, mert mondjuk az iskola rosszul tudta.


A válaszokat előre is köszönöm!


2013. júl. 23. 12:27
 1/3 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb ezt tisztázni, ha az adott helyen megkérdezed.
2013. júl. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Jár az ingyenes esti képzés!! (ebben az esetben)

Ne az iskolában kérdezd meg ahova jelentkezel, mert akkora marhaságokat szoktak mondani. Ugyanis ott egy iskolatitkár, adminisztrátorral beszélsz, nem egy oktatás szakjogásszal, vagy kormánytisztviselővel. Ők sincsenek tisztában vele, csak az egyértelmű dolgokat tudják.

info@nive.hu email címre írjál levelet, és korrektül meg fogják válaszolni a kérdésedet, és ha nem akarnak beírni ingyenesre, akkor vedd elő a kinyomtatott levelet. Nem fog kijönni egy vaskos csekk ha beiratkozol, ez nem így működik, ettől ne féljél.

Én 2012/2013-as tanévben kezdtem egy 2 éves okj-s iskolát. (van-volt más okj szakmám) Ugyanúgy mint te az iskolákba ahol érdeklődtem, mindenütt más választ kaptam, arról hogy jár vagy sem az ingyenes képzés. Végül ide írtam, és kaptam is rá választ megnyugtatót.

Honlapot is belinkelem, hogy tisztában legyél hogy kinek is írsz, meg elég sok hasznos infót is megtalálsz itt. a képzés alatt is használni fogod ezt az oldalt.

[link]

Üdv

2013. júl. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Utolsó: köszi a linket. Már írtam is egy e-mailt. :)
2013. júl. 23. 13:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!