Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Olvastam, hogy 21 éves kor...

Olvastam, hogy 21 éves kor felett nem lehet részt venni ingyenes OKJ-s képzésen. Ettől függetlenül, költségtérítéses nappali képzésen van rá lehetőség?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok, és jobban szeretnék nappalin elvégezni egy OKJ-s képzést, mivel minnél több tanórán veszek részt, annál inkább elsajátíthatom a szakmát. Sehol nem találok pontos leírást arról, hogy részt vehetek e költségtérítéses nappali képzésen, bár elég felháborítónak tartom, hogyha saját költségemre sem vehetek részt olyan tanfolyamon, amin én szeretnék.

2013. júl. 23. 13:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Pénzért természetesen részt vehetsz. Akár 93 évesen is. :)
2013. júl. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%

Tegyél különbséget. Az okj szakma megszerzésére a lehetséges képzési formák: nappali, esti, tanfolyami.

Ebből a nappali és az esti iskolarendszerű.

Nappali iskolarendszerűre nem mehetsz, akkor sem ha fizetsz érte.(akkor lehet valaki nappalis fizetős ha pl. a második szakmáját kezdi meg és még nincs 21, vagy betöltötte a képzés ideje alatt a 21-et, és a következő tanéven folytathatja a nappalis osztállyal a képzést, de már fizetnie kell)

Tanfolyamra simán beiratkozhatsz, az mindenkinek fizetős, azt az állam nem fizeti..lehet az olyan hogy sok órás argó nappalis, és lehet olyan hogy kevés konzultáció jellegű óra van..)

Egyedül az iskolarendszerű nappali képzésből vagy kizárva, mert ez egy mezei középiskola,egy gimnáziumba sem ülnél be a 14 évesek közé..

2013. júl. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Tudtommal egy szakmát ingyen lehet megszerezni, de viszont fizetned kell a vizsgadíjakat és egyéb piszlicsáré dolgokat
2013. júl. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%
Én 10 éve pont ugyanígy csináltam. 24 évesen jelentkeztem nappalis okj-re, ahol félévente 50 ezret fizettem + 20 ezer volt az vizsgadíj. Nem tudom, hogy ezt most is meg lehet-e csinálni, lehet, hogy azóta szigorítottak rajta. (Bár én is hülyeségnek tartanám, ha saját költségre sem lehetne olyan képzésben részt venni, amit szeretne az ember).
2013. júl. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Sziasztok!


Úgy tudom az első okj megszerzése ingyenes, kortól és attól is függetlenül hogy nappalin, vagy felnőttképzésben veszel részt. 21 éves korhatár a nappali képzésnél szerintem rendkívül alacsony. Tavaly de. 20. tények adásában Dr. Ordobina Lászó államtitkár helyettes úr tett egy kijelentést hogy tervezik a 21 év korhatár megszüntetését, mert idősebb tanuló is nyugodtan részt vehetne nappali képzésben közoktatásban.

[link]

23 :17 percnél

2015. febr. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Sziasztok! Jó hír, elfogják törölni. Már most szeptembertől, de a teljes eltörlést 2016/2017 tanévben már élni fog, tegnap kaptam a minisztériumtól egy levelet,
2015. febr. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szia! Kedves utolsó. Az mit jelent hogy már most szeptembertől, de csak 2016/2017-ben lép érvénybe? Akkor most idén vagy jövőre? Nekem nagyon nem mindegy, mert velem ez ígyis egy hatalmas kib*szás volt, mert tavaly július óta nen kapom az árvaellátást, mert elmúltam 21 és nem lehetek nappalis, ami alapfeltétele annak, hogy megkapjam! Egyetemre/főiskolára nem járok sajnos, így egy évnyi árvaellátásom ment az állambácsi zsebébe!!!! Ha igaz ez a szeptemberben újra lehetek nappalis dolog.. Valami bővebb infó? Nem tehetek panaszt ezügyben ha ezt tényleg visszaállítják, hogy ezt minek kellett pont erre a kis időre elvenni??
2015. márc. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!